BOLU MÜFTÜLÜĞÜ, VAKIFTAKİ YOLSUZLUĞU DOĞRULADI

Bolu İl Müftülüğü, Türk Diyanet Vakfı Bolu Şubesi’nde 1 milyon 940 bin lirasını zimmetine geçirdiği tespit edilen bir kişinin işine son verildiğini açıkladı.

BOLU MÜFTÜLÜĞÜ, VAKIFTAKİ YOLSUZLUĞU DOĞRULADI

Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede yer alan haberde Türk Diyanet Vakfı Bolu Şubesi hesaplarında yapılan inceleme sonucunda Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişleri tarafından 1 milyon 938 bin lira paranın kayıp olduğu tespit edildiği belirtildi.

Haberin kamuoyuna yansımanın ardından Bolu İl Müftülüğü tarafından konuya ilişkin yazılı bir açıklama yayınlandı. Açıklamada Türkiye Diyanet Vakfı Bolu Şubesi’nin 2017-2021 yılları arasındaki iş ve işlemleri ile ilgili olarak Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi müfettişleri tarafından yapılan araştırma incelemede; adı geçen vakfın Bolu Şubesi’nde görevli H.E isimli personelin zimmetine para geçirdiği tespit edildiği belirtildi.

Adı geçen kişinin zimmet fiilini münferit olarak gerçekleştirdiği kaydedilen açıklamada, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi’nin kararıyla H.E.’nin görevine son verildiği, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunularak hakkında ceza davası açıldığı ifade edildi.

Vakfa ait paranın bir kısmının H.E.’den tahsil edildiği vurgulanan açıklamada, kalan kısmının tahsili için de takibatın devam ettiği söylenildi. Vakfın Bolu Şubesine ait paranın zimmete geçirilmesi olayında adı geçen H.E.ve İl Müftülüğü personeli arasında herhangi bir iltisak bulunmadığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER