BOLU'NUN HAYIRSEVER İŞ İNSANI ANILDI

Bolu'ya eğitim ve sağlık alanlarında çok sayıda tesis kazandıran, Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile de ödüllendirilen hayırsever iş insanı İzzet Baysal için, ölümünün 22’inci yılında anıt mezarı başında anma töreni düzenlendi.

BOLU'NUN HAYIRSEVER İŞ İNSANI ANILDI

İzzet Baysal,ölümünün 22. yılında anıt mezarı başında gerçekleştirilen törenle anıldı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesindeki anıt mezar başında gerçekleştirilen anma törenine, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, İl Emniyet Müdür Vekili Mustafa Güntekin, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Haluk Saygılı, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ile eşi Solmaz Baysal, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, akademisyenler ile idari personel, il müdürleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve STK temsilcileri, hayırsever iş adamları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit,” İnsanın en büyük arzusu vefatından sonrada hayırla yâd edilmektir. Görüyoruz ve biliyoruz ki merhum İzzet Baysal Beyefendi tüm hayırseverlerimiz gibi hep hayırla yâd ediliyor. İnsanların gönül tahtında yaşamaya devam ediyor. İlimizin ve ülkemizin ender vakıf insanlarından İzzet Baysal; eğitimden sağlığa, sosyal tesislerden Üniversiteye kadar ilimizde çok sayıda eser bırakarak gönüllerde taht kuran merhum İzzet Baysal'ı vefatının 22.sene-i devriyesinde rahmetle yâd ediyorum. Mekânı cennet, makamı âli olsun" dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı da yaptıkları konuşmalarda Hayırsever iş insanı Merhum İzzet Baysal’ı rahmetle andılar.İzzet Baysal’ın Anıt mezarı başında düzenlenen Program Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından yapılan hatim duasıyla sona erdi.

SALON PROGRAMI
Anıt Mezardaki programın ardından salon programına geçildi.

BAİBÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası salonunda düzenlenen İzzet Baysal’ı Anma Programında İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman tarafından İzzet Baysal Vakfı 2021 Yılı Faaliyet Raporu sunulurken programa katılanlara “Çalışanların Dilinden İzzet Baysal” videosu da izletildi.

Uluslararası dergilerde yayınları çıkan akademisyenlere ilk takdirnameleri Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından verildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2022, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER