BOLU TARİHİNDE BİR İLK:VALİ ÜMİT MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

Bolu Belediye meclisinin Gazipaşa okulu ile ilgili kararının ardından Vali Ahmet Ümit, bir ilke imza atarak belediye meclis toplantısına katıldı.

BOLU TARİHİNDE BİR İLK:VALİ ÜMİT MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

Karaçayır Mahallesinde bulunan Gazipaşa Okulu’nun yıkılarak yerine yeni bir okul yapılmasının geçen ay yapılan belediye meclis toplantısında reddedilmesinin ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısına katıldı.

Toplantının ilk dakikalarında söz alan Vali Ümit, “Eğitimi siyasi hesaplaşma konusu yapmak öncesinde çocuklarımıza, sonrasında öğretmenlerimize sonrasında tüm millete çelme atmaktadır. Ortada bir arsa, belediye oraya kültür merkezi yapacak. Arsamız kültür merkezi yapmaya da yetiyor, okul yapmaya da yetiyor. Şu mevcut haliyle bile orada yeni bir okula ihtiyaç olduğu, Gazipaşa’nın da büyüğü bir okula ihtiyaç olduğu çok net.  Kültür Merkezi de sığıyor, okul da sığıyor, niçin olmasın? Tabi sizlerin imzalarıyla, daha doğrusu güzel gönülleriyle, gönüllülük esasına göre tasviplerinizle olacaktır.  O konuyu özellikle hatırlatmak üzere buradayım”dedi.

Belediye meclisinin 25 Nisan tarihinde okulla ilgili aldığı kararın tekrar gözden geçirilmesini isteyen Vali Ümit, "Yani itiraz değil, öneriyorum sadece. Bir vatandaş olarak öneriyorum ve burada bunun ne kadar önemli olduğunu da dilimin döndüğünce vurgulamak üzere sizin vaktinizi alıyorum. Burası bizim çocuklarımızın geleceğidir. Belediye Meclisinin gerekli kararı vermesiyle beraber Haziran ayı içerisinde okulda çalışmalar başlayacak. 40 milyon liralık yatırım hazır”diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 23:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER