BOLU UYURKEN YÜKSEK HIZLI TREN GEREDE'DEN GEÇECEK!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Bolu'dan geçmesini istediği yüksek hızlı tren, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar'ın Ankara'da yaptığı görüşmeler neticesinde Bolu'nun Gerede ilçesinden ve Düzce'den geçmesi için çalışmaların başladığı öğrenildi.

BOLU UYURKEN YÜKSEK HIZLI TREN GEREDE'DEN GEÇECEK!

2019 yerel seçimlerinden sonra Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, suni gündemlerle adından söz ettirmeye çalışırken Bolu’nun yararına olan projeleri uygulamaya koymak için geride kaldı.

https://t54.com.tr/ ‘de yer alan habere Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar bir süre önce fizibilitesi tamamlanan ve yap-işlet-devlet modeliyle hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanan ve Düzce’den de geçmesi istenen Ankara-İstanbul yüksek hızlı tren projesiyle ilgili temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Prof. Dr. Şamandar’a Gönül Dostları Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Arif Ak da eşlik etti.

AKP GENEL MERKEZİ’NE ZİYARET
İkilinin başkentteki ilk durağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı oldu. Burada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü Yalçın Eyigün ve ekibiyle yapılan detaylı toplantıda projedeki son durum masaya yatırıldı. Şamandar ve Ak daha sonra AKP Genel Merkezi’ne giderek Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’i ziyaret etti. İkili bakanlıktaki görüşmelerle ilgili Keşir’e bilgi verdi. Keşir, Düzce’de hayatın her alanında gelişmeye kapı aralayacak olan proje için destek verdiği belirtildi.

'ÖNERİLEN PROJE KABUL GÖRDÜ'
Ankara temaslarıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ayhan Şamandar, projenin Ulaştırma Bakanlığı tarafından kabul gördüğü müjdesini paylaşarak Düzce’den geçişi için önerilen güzergâhın verimli çıktığını belirtti.

NERELERDEN GEÇECEK?
Yap-işlet-devret ile yapılması için çalışmaların devam ettiği proje hayata geçtiğinde İstanbul, Gebze, Kocaeli, Sakarya, Hendek, Düzce, Bolu, Gerede ve Ankara yüksek hızlı tren ile birbirine bağlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER