BOLU VALİLİĞİ DUYURDU!İZOLASYON MASRAFLARI SİZDEN

BOLU VALİLİĞİ DUYURDU!İZOLASYON MASRAFLARI SİZDEN

Bolu İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, il dışında veya ikametine ulaşamayacağı bir ortamda COVİD-19 test sonucu pozitif çıkanların Valilik ve Kaymakamlık tarafından karantinaya alınması gerektiğini belirtti.

Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında toplanan İli Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından PCR testi pozitif çıkanlara yönelik uygulanacak yeni kararlar alındı. Toplantıda izolasyon koşulları ile karantinaya alınacak kişilerin DSİ 53. Şube Müdürlüğü misafirhanesinde kalmasına ve tüm ihtiyaçlarını kendilerinin karşılamasına karar verildi.

TOPLU TAŞIMA YASAK
İkametinden uzak olup PCR testi pozitif çıkan kişilerin özel aracının bulunması durumunda, herhangi bir şekilde mola vererek diğer kişilerle temasta bulunmayacağını taahhüt ederse, seyahat edebileceği ancak toplu taşıma kullanmalarına kesinlikle müsaade edilmeyeceği belirtildi.

ZİYARETÇİ KABUL EDİLMEYECEK
DSİ 53. Şube Müdürlüğü misafirhanesinde kalacak olan kişilerin ziyaretçilerle görüşmesine izin verilmeyeceği, güvenliğin sağlanması adına yeterli sayıda kolluk ekibi (polis, jandarma) ile sağlık çalışanının da görevli olacağı ifade edildi.

ÜCRET VERMEYENLERE İŞLEM YAPILACAK
İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimliğince verilecek olan yemeklerin ücretleri hastalara tarafından karşılanacak. Ücreti vermeyenler hakkında, Bolu İl Defterdarlığı tarafından işlem yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER