BOLU'YU SEL VURDU

Bolu Dağı Tüneli'nin İstanbul yönü çıkışında aşırı yağmur sonrası meydana gelen toprak kayması nedeniyle yolun İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı. Sağanak yağışlar nedeniyle kent merkezinde taşkınlar meydana geldi.

BOLU'YU SEL VURDU

Bolu'da dün gece etkili olan yoğun sağanak sonrası, saat 03.30 sıralarında TEM Otoyolu Bolu Dağı Geçişi İstanbul yönünde toprak kayması meydana geldi. Yolun sağ tarafındaki dağlık alandan büyük bir toprak kütlesi yola doğru kaydı. Yolun 2 şeridinin toprakla dolması üzerine TEM'in İstanbul yönü trafiğe kapatıldı. Karayolları ve polis ekipleri tarafından araçlar, Abant Gişeleri'nden D-100 Karayolu'na yönlendirildi.

Kentte iki gündür aralıklarla süren sağanak akşam saatlerinde etkisini artırdı.Paşaköy Mahallesi ile D-100 kara yolunun İstanbul yönünde su taşkını oluştu. Trafik ekipleri su taşkını sebebiyle D-100 kara yolunu kısa süreli trafiğe kapatarak, ulaşımı kent merkezine yönlendirdi.

D-100 kara yolu üzerindeki bir alışveriş merkezini de su bastı. Su altında kalan alışveriş merkezinin bir bölümüyle garajında hasar meydana geldi. Öte yandan sağanak kent merkezinde derelerin de taşmasına yol açtı, bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2022, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER