BOLU’DA SUYA %49.50 ZAM

Bolu Belediyesi Ekim ayı ikinci Meclis oturumda oy çokluğuyla alınan kararla su ücretlerine yüzde 49.5 zam yapıldı.

BOLU’DA SUYA %49.50 ZAM

Bolu Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci toplantısında artan maliyetler nedeniyle su ücretlerine yapılacak zam gündeme geldi. Plan Bütçe Komisyonu raporlarında 0-5 m3 arası kullanım için %49.5, 5-15 m3 kullanım için %59.5 su ücretlerine zam yapılması mecliste tartışmaya neden oldu.

CHP’li meclis üyesi Cumhur BANDAKÇIOĞLU’nun önerisi doğrultusunda zam oranlarında 10 puan indirime gidilerek, 0-6 m3 arası kullanım için %39.5, 6-15 m3 kullanım için %49.5 su ücretlerine zam yapılması kararı mecliste oylandı. Çoğunluğun onayıyla kabul edilen karar sonrası konuşan AKP’li meclis üyesi Bülent OTURAK “Biz daha önce almış olduğumuz kararla üretici fiyat endeksine göre fiyatlarımız güncellenmekteydi. Hiç bir zaman tüketici fiyat endeksinin altında kalmamıştı. Vatandaş otomatik olarak zamlı suyunu alıyordu. Buna rağmen en yüzde 49.5 olmak üzere zam üstüne zam geliyor.” şeklinde konuşarak yapılan zamma karşı olduklarını ifade etti.

Elektriğe %476 doğalgaza ise %596 zam geldiğini hatırlatan ÖZCAN “O çok zeki eski başkanınız temiz su arıtma hattını Gölköy’den alıp Salıbeylere verdiyse suyu elektrikle basacağım dediyse bu hata benim hatam mı? Soruyorum size, maliyetler ortada.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER