BOLU,İZZET BAYSAL'I ANIYOR

Bolu'da bu yıl 33'üncüsü düzenlenen İzzet Baysal Şükran Günleri programının detayları belli oldu.

BOLU,İZZET BAYSAL'I ANIYOR

Bolu Belediyesi 1990 yılında 11 Mayıs’ı İzzet Baysal Şükran Günü Abant İzzet Baysal Üniversitesi ise 1995 yılından itibaren “İzzet Baysal Günleri” olarak ilan etti.

2002 Yılından itibaren ise “İzzet Baysal Şükran Günleri” olarak kutlanmaktadır. 2007 Yılında Bolu Valiliğinin önderliğinde “İzzet Baysal Şükran Günleri Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Yönergesi” hazırlanarak, kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin görüşlerine sunulmuş, 07.11.2008 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girdi.Yönergenin kabulünden sonra her sene Mayıs ayının 11,12 ve 13’üncü günlerinde (3) gün festival havasında kutlanıyor.

Bolu’da 33’üncüsü düzenlenecek olan İzzet Baysal Şükran Günleri etkinlikleri programı belli oldu.

Programın detayları şöyle:

10 MAYIS SALI
Mevlid-i Şerif ve Hatim Duası
Yer: Yıldırım Bayezid Camii (Akşam ile yatsı arası)

11 MAYIS ÇARŞAMBA
Saat 10.00’da Anıtpark’ta Belediye bandosu eşliğinde Tören ve Saygı Yürüyüşü yapılacak.Saat 10.45’te İzzet Baysal Anıtına çelenk sunulacak. Konuşmaların ardından, Bolu Gazel Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından ‘Halk Oyunları Gösterisi’ yapılacak.Aynı gün içerisinde Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği ile Türk Hava Kurumu tarafından ‘İzzet Baysal’a Şükran’ uçuşu yapılarak gökyüzünde görsel şölen oluşturulacak.Saat 15.00’da 17 Temmuz Spor Salonunda, sportif yarışmalar, gösteriler ve ödül töreni düzenlenecek.Saat 20.30’da AİBÜ Bordo Salonda AİBÜ Aşk ve Neva TSM Topluluğu Konseri düzenlenecek.

12 MAYIS PERŞEMBE
Saat 10.00’da Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde, Sanatsal ve Kültürel Etkinlikler yapılacak.Yine aynı vakitlerde Kadriyeana Anaokulu, 50.yıl İzzet Baysal İlkokulu ve Canip Baysal İlkokulunda, ‘Anaokulları Halk Oyunları’ gösterisi.Anıtpark’ta ise oryantiring yarışması düzenlenecek.12.00’da ise Demokrasi Meydanında halk ikramı yapılacak.Saat 16.00 Necip Fazıl Kültür Merkezinde Eğitim Kurumlarının her kademesinde öğrenciler adına düzenlenen “İzzet Baysal ve Eserleriyle Bolu” yarışmasının ödül töreni yapılacak. 20.30’da da Necip Fazıl Kültür Merkezinde Bolu Belediyesi Köroğlu Türk Halk Müziği Korosu İzzet Baysal’ın anma Yiğit Efelerin Türküleri konseri.

13 MAYIS CUMA
Saat 11.00’da AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde Sanatkar Yönüyle ile İzzet Baysal(Türk Halk Müziği Dinletisi)Saat 11.00’da Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda 15.Sosyal Sorumluluk Ödül töreni düzenlenecek.Saat 14.00’da İzzet Baysal Sağlık ve Hemşirelik Paneli, Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlenecek.Saat 20.30’da Necip Fazıl Kültür Merkezinde, İzzet Baysal’a Şükran Konseri Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu.

14 MAYIS CUMARTESİ
Saat 14.00’da Mengen İzzet Baysal Kampüsünde, AİBÜ Mengen Gastronomi ve Aşçılık Meslek Yüksekokulu Kampüs Devir Teslim töreni yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 02:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER