BOLU,KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME PROGRAMINA ALINMADI!

Türkiye’de 42 ildeki girişimcilerin desteklendiği Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı (IPARD-II) Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Programı’na Bolu dahil edilmedi. Bolulular, bu karar ile hem tarımsal desteklerden hem de turizm kenti olarak kırsal turizm desteklerinden faydalanamayacak.

BOLU,KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME PROGRAMINA ALINMADI!

Avrupa Birliği (AB) Kırsal Kalkınma Programı (IPARD-II) desteklerinin yapılacağı iller açıklandı.

Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Başvuru Çağrı Rehber’ine göre Türkiye'de 42 ildeki girişimcilere destek verilecek. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in tüm çabalarına rağmen Bolu dahil edilemedi.

IPARD-II destekleri kapsamında girişimcilere, 2020'de 76,7 milyon lira olan destek ödemesi 2021'de 180 milyon lira hibe ödeneği yapıldı.

Destek verilecek iller şöyle:

Afyonkarahisar, Çankırı, Karaman, Ordu, Ağrı, Çorum, Kars, Samsun, Amasya, Denizli, Kastamonu, Şanlıurfa, Aksaray, Diyarbakır, Konya, Sivas, Ankara, Elazığ, Kütahya, Tokat, Ardahan, Erzincan, Malatya, Trabzon, Aydın, Erzurum, Manisa, Uşak, Balıkesir, Giresun, Mardin, Van, Burdur, Hatay, Mersin, Yozgat, Bursa, Isparta, Muş, Çanakkale, Kahramanmaraş ve Nevşehir.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2022, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER