BOLULU VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

BOLULU VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

Resmi Gazete'de yayımlanan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararına göre, Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Fatih Metin dahil 4 bakan yardımcısı görevden alındı. Buna göre eski Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu.

VEYSEL TİRYAKİ
8 Nisan 2022'de Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanan Hacettepe Teknokent Genel Müdürü Veysel Tiryaki 12 Mart 1965 tarihinde Bolu'nun Dörtdivan ilçesinde Yukarıdüger Köyü’nde dünyaya gelmiştir. 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçilen Veysel Tiryaki, üç dönem boyunca Altındağ Belediye Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Tiryaki, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1988 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede Kamu yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Tiryaki, doktora derecesini Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü taşınmaz geliştirme anabilim dalında aldı. Aynı zamanda 1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kalan Veysel Tiryaki, 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı.

Belediye başkanlık görevine gelmeden önce Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan Veysel Tiryaki, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Veysel Tiryaki, Eylül 2020'de yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı ile Hacettepe Üniversitesi'ne bağlı Hacettepe Teknokent'in Genel Müdür'ü olarak atanmıştır. 

Ayrıca Veysel Tiryaki’nin adı 2015 yılında Bolu’nun Fasıl Köyü’nde orman içinde ki devasa çiftliğiyle gündeme geldi. Kozlu Köyü’nde oturan vatandaşlar, sulama konusunda sıkıntı çektikleri kaynaklarından Veysel Tiryaki’nin villasına su çekilmesine tepki göstermiş iş makinelerinin önüne geçerek engellemeye çalıştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER