“BU HALK SİZE BOYUN EĞMEZ”

Hedef göstermeler, tehditler meyvesini verdi. Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’daki mitingi taşlı saldırılar yüzünden iptal edildi. Polis saldırganları engellemedi. Yaşanılanlara Bolu’dan tepki gecikmedi.

“BU HALK SİZE BOYUN EĞMEZ”

Seçimler yaklaştıkça miting meydanlarında da tehdit ve hakaretlerini artıran Cumhur İttifakı istediğini aldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önceki gün Millet İttifakı’nı mermiyle tehdit etmesinin ardından dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da düzenlemek istediği miting, MHP’li ve HÜDA PAR’lıların saldırısına uğradı. Saldırının ardından İmamoğlu mitingi iptal etmek zorunda kaldı.

Saldırıya ilişkin Bolu’dan tepki gecikmedi. KESK Bolu Dönem Sözcülüğü “Seçim sürecinde ne yazık ki ülkenin birçok yerinde muhalefete yönelik linç girişimleri ve saldırılar yaşandığını, seçimlere sayılı günler kala bu saldırıların dozunun daha da arttığını üzülerek görmekteyiz. Bunun son örneği millet ittifakının Erzurum'daki mitinginde iktidar güdümündeki bir grup tarafından yapılan taşlı saldırıda çocuklar dahil birçok vatandaşımızın yaralanması ile bir kez daha görülmüştür. KESK olarak saldırıları kınıyor, daha da acı olayların yaşanmamasını temenni ediyor, yaralılara acil şifa ve tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Eşit, özgür bir ülkede bir arada ve kardeşçe yaşayacağımız mutlu yarınlar için mücadeleye devam edeceğimizi ifade ediyor, bu vesileyle 14 Mayıs'ta tek adam rejimine son vermek için tüm halkımızı bir kez daha sandık başına çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BU HALK SİZE BOYUN EĞMEZ”

SOL Parti Bolu İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise “Erzurum’da İmamoğlu’nun mitingine dönük provokasyon girişimini ve halka yönelik saldırıları kınıyoruz. Bu halk size boyun eğmez, dayanışmayla göndereceğiz!” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER