BUNU DA GÖRDÜK:BOLU'DA YAĞ KUYRUĞU!

Ayçiçek yağında stokların tükenmesi ve fiyatların daha da artması riskine karşı vatandaşlar Bolu’da marketlere akın etti. Borazanlar Mahallesi’nde toptan satış yapan Bizim Market’te yağın ucuza satılması nedeniyle marketin önünde yağ kuyruğu oluştuğu görüldü.

BUNU DA GÖRDÜK:BOLU'DA YAĞ KUYRUĞU!

ÖZEL HABER

Ekonomik kriz ile beraber günlerdir devam eden Rusya – Ukrayna savaşı, ayçiçek yağının stoğunu ve fiyatlarını etkiledi. Stokların tükenme ve fiyatların daha da artma riskine karşı vatandaşlar Bolu’da ucuz yağ almak için toptan satışların yapıldığı marketlere akın etti.

ZİNCİR MARKETLERDE YAĞ YOK
Bolu’nun Borazanlar Mahallesi’nde çekilen görüntülerde Bizim Toptan marketin önünde sıraya giren vatandaşların ucuz yağ alabilmek için uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

Sırada bekleyen vatandaşlardan biri, diğer zincir market çalışanlarının ellerinde bulunan yağı depoya götürerek satmadığını ve stokçuluk yaptığını öne sürdü.

Sırada bekleyen bir diğer vatandaştan edinilen bilgiye göre diğer zincir marketlerde yağ reyonlarının boş kaldığı, ellerinde yağ olmadığını öne sürdüğünü ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2022, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER