BURAK COP ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

14 Mayıs genel seçimlerine 2 ay kala Burak Cop Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını resmen duyurdu.

BURAK COP ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bolu Belediye meydanında düzenlenen basın açıklamasına çok sayıda partili ve Bolu halkı da katılım sağladı.

Burak Cop açıklamasına Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ şiirini okuyarak başladı.

Nasıl bir milletvekili olacağını açıklayan Burak Cop’un adaylık açıklaması şu şekilde:

Millet ittifakı olarak iktidara geldiğimizde, Akp ve Mhp’li belediyelere köstek değil destek olacağız. Siyasi parti farkını bir kenara bırakacağım. Bolu’da Akp’li ve Mhp’li ilçe belediyelerine yerel seçimlere kadar onlarla beraber çalışacağız. Bugün merkezi yönetimin ve Bolu Akp milletvekillerinin Kıbrıcsık’a yaptıklarını ben onlara yapmayacağım. Mengen ilçemize doğalgaz Aralık 2022 yılında geldi. Bu kabul edilebilir bir şey mi? Mengen’in günahı CHP’li bir belediyenin olması mı? Biz bu partizanlığa son vereceğiz.

Seçimler sonrasında milletvekili seçilebilirsem Ankara’da Bolu’muzu en iyi bir şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağımdan emin olun. Bolu’ya yatırım çekmek için ben üzerime düşeni yapacağım. İnanıyorum ki iktidar partisinin milletvekili olarak bunu yapacağım.

Açıklamasına devam eden Cop, Hüda Par’a da tepki göstererek;

Rakibimiz Cumhur ittifakı sırf binde 3’lük destek için Gaffar Okan’ın kemiklerini sızlatıyorlar. Akp ve Mhp oylarıyla ortak listelerden Hüda Par meclise girecek. Bu acı ve keder verici bir şeydir. Gaffar Okan’ın kemiklerini sızlatmayalım.

dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER