BURAK COP “HAYIR” KAMPANYASI İÇİN SAHADA

Son genel seçimlerde CHP’den ikinci sıra milletvekili adayı olan Burak Cop’ta anayasa referandumu çalışmalarında bulunmak üzere Bolu’ya geldi.

BURAK COP “HAYIR” KAMPANYASI İÇİN SAHADA

 7 Haziran’da 3. Sıra 1 Kasım’da ise CHP 2. Sıra milletvekili adayı olan akademisyen Burak Cop seçimler sonrası akademik çalışmalarda bulunmak üzere Lübnan’a gitmişti. Türkiye’de anayasa halk oylamasına sunulunca Lübnan Beyrut Üniversitesindeki çalışmalarını yarıda keserek Türkiye’ye Bolu’ya gelen Burak Cop  “hayır” kampanyasında yerini aldı.

Bolu’nun mahalle ve köylerinde yurttaşlara 16 Nisan’da “ hayır” oy kullanmaları doğrultusunda propaganda faaliyeti yürüten Cop bu hafta da Kıbrıscık ilçemizi de ziyaret etti. Kıbrıscık’ta seçmenlerle konuşan Burak Cop Kıbrıscık izlenimlerini şu şekilde aktardı.

 

Kıbrıscık'taydık. Tek Adam düzeninden memlekete hayır gelmez, memlekete hayır, #Hayır oyuyla gelir dedik. Meclis milli iradenin adresidir; bütçe ve kanun yapımında yetkisini sınırlamayalım, gensoru ve güvenoyunu ortadan kaldırmayalım dedik. Başkan'a kafasına göre kurum kurma/kapatma ve Türkiye'nin idari sistemini değiştirebilme hakkı tanımayalım dedik. Bu iş federasyonun kapısını açar, zaten Barzani de Evet'e desteğini açıkladı dedik.

Ezcümle Gazi Meclis'i ezdirmeyelim dedik.

Kıbrıscık'ta rüzgar Hayırlı esiyor. 16 Nisan'da Hayır oylarının Evet'ten çok çıkacağı anlaşılıyor. Hadi hayırlısı.” Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER