BÜYÜK SANAYİ SİTESİ 600 GÜNDE TAMAMLANACAK

BÜYÜK SANAYİ SİTESİ 600 GÜNDE TAMAMLANACAK

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından imzalanan protokol kapsamında ‘Bolu Büyük Sanayi Sitesi Projesi’nin yapım süreci devam ediyor.

600 GÜN İÇİNDE TAMAMLANACAK
TOKİ tarafından son çıkılan ihaleyi kazanan yüklenici firma,26 Mayıs itibariyle projenin kalan kısmı için çalışmalarına başladı. Projede belli bir aşamaya gelindi ardından işin kalan kısımları için yeni bir ihaleye çıkıldı. İhaleyi kazanan firma ise çalışmalarını sürdürüyor. Projenin tamamlanma süresi 600 gün olarak belirlendi.

988 ADET DÜKKAN VE 7 BÖLGEDEN OLUŞUYOR
520 dönüm üzerine kurulan proje alanında 5 tipte 988 adet dükkan bulunuyor. Oto Grubu, Tekstilci, Demirci, Elektrikçi, Mobilyacı, PVC Camcı, Gıdacı, Hırdavatçı ve Galerici olmak üzere 9 ana sektör temsilcileri ve ticari birimler ile büfeler projede yer alıyor. 856 adet imalat birimi, 59 adet galerici birimi, 52 adet ticaret birimi ve 21 adet büfe birimi ile birlikte toplamda 988 adet dükkan bulunuyor. Ayrıca proje alanında 5 bin 067 araçlık otopark alanı düzenlenmiş olup ek olarak dini tesis, itfaiye alanı, sağlık tesisleri alanı, yönetim tesisleri alanı, sosyal tesisler alanı ve spor tesisleri alanı olarak belirlenen 7 bölge de projede yer alıyor. 547 milyon lira ile ihaleyi kazanan firma 15 Ocak 2024 tarihi itibariyle çalışmalarını tamamlayıp işi teslim etmeyi planlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER