CANTÜRK’TEN DAYANIŞMA MESAJI

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki deprem 10 ilde büyük bir yıkıma neden oldu. Yaşanan depremin ardından bölgedeki dayanışma faaliyetlerine birçok yurttaşımız katkı koyarken, bölgeye giderek dayanışma çalışmalarına katılan Sol Parti Mudurnu İlçe Başkanı Sinan Cantürk bir dayanışma mesajı paylaştı.

CANTÜRK’TEN DAYANIŞMA MESAJI

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin vurduğu kentlerde geç başlayan arama-kurtarma çalışmaları yerini yavaş yavaş enkaz kaldırma çalışmalarına bırakırken, felaketten kurtulmayı başaran ve yakınlarını kaybeden yurttaşlar zor koşullarda yaşama tutunmaya devam ediyor.

Sol Parti’nin deprem bölgesinde düzenlediği dayanışma çalışmalarına katılan Mudurnu İlçe Başkanı Sinan Cantürk sosyal medya hesabında bir mesaj yayımlayarak dayanışma çağrısını tekrarladı.

Cantürk’ün mesajı şu şekilde:

Dönüş Yolu

Bir haftalık süreçten sonra dönüş yoluna çıktık. Tabi bu bulunduğumuz bölgeyi terk etmek şeklinde algılanmasın, biz dönerken diğer arkadaşlarımız yola çıktı. Çektiğimiz acıyı söylemekten utanır haldeyiz, daha kötüsünü görüp, yaşadığımız için.

Dayanışma gönüllüleri olarak ulaşabildiğimiz birçok köye ulaşıp, yaralarını sarmaya çalıştık.  Biliyorum o kadar kolay değil ama bütün arkadaşlar gecesini, gündüzünü hatta gününü bile hatırlamayarak canla, başla uğraş verdiler, veriyorlar. Birçok depremzede ile görüşüp durumlarını buradan aktarmaya çalıştık,  dayanışma çağrısında bulunduk, herkes bir çaba içerisinde, böyle devam etmek zorundayız. Halkımızın sorunlarını dile getirip çözüm aramak birçok noktada bizlere düştü, bizlerde elimizden gelenin fazlasını yapmak için hala daha çalışıyoruz. Dayanışma Yaşatır, Yaşatacağız.

Vardık, varız, varolacağız.

#DayanışmaGönüllüleri

#DAG

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza Demirel
Hamza Demirel - 8 ay Önce

Değerli emekleriniz için var olun kalp solda atar ✊✌️

SIRADAKİ HABER