ÇARIKÇI: "ABAT BAZI İHALELERİ BEDELSİZ KİRAYA VERDİ"

Beypiliç Boluspor eski Başkanı Necip Çarıkçı, kendisi hakkında bir takım iddialarda bulunan Boluspor Kulübü Başkanı Abdullah Abat’ın açıklamalarına yanıt verdi.

ÇARIKÇI: "ABAT BAZI İHALELERİ BEDELSİZ KİRAYA VERDİ"

Boluspor eski başkanı Necip Çarıkçı, kendisi ve yönetimi ile ilgili bir takım iddialarda bulunan Boluspor Kulübü Başkanı Abdullah Abat’ın açıklamalarına yanıt vererek, “Boluspor'un her kuruşunun değerini bilerek hareket ettiğimi, hesabını veremeyeceğim tek kuruş bile yoktur” dedi.

“FABRİKA YAPILACAK PARALARA KULÜP BORÇLANDIRILDI”
Geçtiğimiz günlerde Boluspor eski yönetimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Abdullah Abat, “Geçen yıl reel borç 29 milyon 300 bin TL. Böyle bir bütçe olduğunu biz kongreden önce biliyorduk. Ben geçmiş başkanın yönetiminde 7 yıl çalıştım. Son üç yılını muhalif olarak çalıştım. Her sene iki büyük fabrika yapılabilecek paralara bu kulüp borçlandırıldı. Diğer kulüplere göre 30 milyon borç çok değilmiş gibi görünüyor ama Boluspor tarihinin en büyük borcunu devraldık. Keçiören maçı’nda buraya gelip ‘Ele güne rezil ettiniz’ diye pankart astılar. Otel lobilerinde mesleğini yalandan kazanan arkadaşlar, hamamcısı, tellakçısı, orta göbek taşçısı kulis yapıp, yönetim kuruluna nasıl girdiği belli olmayan arkadaşları kendini bilmez birkaç kişi, taraftar gruplarının içine sızmış bir iki hain vasıtasıyla 15-17 yaşındaki çocuklara buraya pankart astırıp koşa koşa kaçırdılar çocukları. Bu hainliği ben kulüp içerisindeyken yaptılar. Biz, kimi kime rezil etmişiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“SEZON SONUNDA BU ŞEKİLDE BİR TAVIR SERGİLEMESİ BASİRETSİZLİKTİR”
Abat’ın açıklamalarına yanıt veren Boluspor eski başkanı Necip Çarıkçı, “Boluspor'un her döneminde geride gelen borçların olduğu malumdur. Bugüne kadar hiçbir Başkan bu nedenle Bir önceki Başkan'ın arkasından bu şekilde basit ve yakışıksız tavırlar sergilememiş hakarete dayanan sözler sarf etmemiştir. Kaldı ki Kendisi zaten genel kurulda tüm bilançoyu görerek aday olmuş ve toplumun her kesiminden destek bulmuştur. Hem anılan tarihte tüm bilançoyu görüp aday olup sezon sonunda bu şekilde bir tavır sergilemesi basiretsizliktir” diye konuştu.

“ABAT’IN AÇIKLAMALARI, BELGESİZ, SOYUT”
Eski başkan Çarıkçı, Abat’ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ifade ederek şunları söyledi: “Hakkımda iddialarda bulunan mevcut Başkanın gerçeği yansıtmayan belgesiz, soyut, iddialarına yine de kamuoyunun da isteği ile cevap verme gereği duyuyorum. Geçen Sene benim son Başkanlığımda aday olmayacağımı belirttim. Bu dönemde Abat aday olacağını belirtmiş, yönetim listesini hazırlamış ancak seçimden bir gün önce akşam saat 19:00 sıralarında hiçbir gerekçe göstermeden daha önce de yaptığı ve görevi bıraktığı gibi bir anda aday olmayacağını belirtmiş ve bizi zor duruma sokarak hazırlıksız bir şekilde seçime girmemize neden olmuştur. Dönemimde çekilen kredinin bir kısmı benim alacağıma ilişkin bedelden düşülmesine rağmen geri kalan paranın tamamı futbolcuların alacaklarına ödenmiştir. Eğer art niyetli olsa idim mevcut paradan alacakları kapatır zaten temlik koymama gerek de kalmazdı.”

“AİLELERDEN EVRAKSIZ BİR PARA GİRİŞİ OLMAMIŞTIR”
“Kulübün tek kuruşunun alınması ve belgesiz olarak işlem yapılması kesinlikle söz konusu değildir” diyen Çarıkçı, “Hiç bir dönemde bu şekilde ailelerden evraksız bir para girişi de olmamıştır. Bu sadece iftiradan ibaret bir safsatadır. Bolu Belediye Başkanımızın da büyük desteği ile hiçbir dönemde verilmeyen destek, toplanamayan maddi kaynak mevcut başkan zamanında toplanmıştır. Uzun süredir bu şekilde kulübe bir maddi gelirin sağlanması söz konusu değildir. Bu kadar desteğin toplanmasında aslan payı Belediye Başkanımıza ait olmasına rağmen mevcut başkan tarafından halen Belediye Başkanı tarafından yeterli desteğin verilmediğinden bahisle konuşulmakta ve farklı bir algı yaratılmak istenmektedir. Mevcut Kulüp Başkanının bu desteği görmezden gelip Başarılı olan her işte kendi payının olduğundan bahsetmesi ancak başarısız olan tüm işlerde hep başkasını suçlaması kendisine yakışmamaktadır” dedi.

ABAT, BAZI İHALELERİ BEDELSİZ KİRAYA VERDİ!
Abdullah Abat’ın bazı işletmeleri ihalesiz bir şekilde kendisini alkışlayan kişilere kiraya verdiğini ifade eden Çarıkçı, “Kendisine bu kadar destek verilen Başkan'ın kolay şekilde maddi güce ulaşması ile Bolstore’daki ürünleri değerinin çok altında piyasaya sürmesi ancak yerine ürün alamaması, Yasin Dülger gibi oyuncuları bedelsiz şekilde vermesi yine bazı işletmeleri ise ihalesiz bir şekilde kendisini sürekli alkışlayan kişilere kiraya vermesi de Boluspora zarar vermiştir. Son olarak bu kadar yakışıksız bir üslupla basın karşısına geçip asılsız iftiralarda bulunan mevcut başkanı Allah'a havale ediyorum. Boluspor'un ulusal basında bittik, tükendik gibi aciz laflarla gösterilmesi de Boluspor kimliğine ve geçmişine yakışmamaktadır ve bugüne kadar böyle bir durum yaşanmamıştır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER