ÇAYDURT'TA 20'Yİ AŞKIN KİŞİ ZEHİRLENME ŞÜPHESİYLE HASTANEYE KALDIRILDI

Bolu’nun Çaydurt Köyü’nde henüz belirlenemeyen bir nedenle zehirlenen 20'yi aşkın kişi, çevre illerde bulunan hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

ÇAYDURT'TA 20'Yİ AŞKIN KİŞİ ZEHİRLENME ŞÜPHESİYLE HASTANEYE KALDIRILDI

Bolu merkeze bağlı Çaydurt Köyü’nde yaşayan bazı çocuklar, Kurban Bayramı’nda karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurdu

Hastanede yapılan tetkiklerde çocukların bağırsaklarında enfeksiyon olduğu teşhisi konuldu. Kısa süre sonra mide bulantısı ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuru yapan çocuk sayısında artış gözlemlendi.

Aileler tarafından çocukların sağlık durumlarının kritik olduğu belirtilmesi üzerine zehirlenme nedeninin araştırılması amacıyla bölgeye Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri gönderildi.

Ekipler, zehirlenme nedenninin belirlenmesi amacıyla içme suyundan numune alırken Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın yaptığı açıklamada Çaydurt’ta 20 çocuğun ve bazı yetişkinlerin ishal, şiddetli karın ağrısı ve halsizlik şikayeti ile hastaneye başvuru yapıldığını, konunun detaylı araştırılması için Sağlık Bakanlığı' tarafından bir ekibin öğleden sonra Bolu’da olacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2022, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER