CEZAEVİNDE ÇOCUKLAR İÇİN OYUN ALANI KURULDU

Adalet Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında işbirliği protokolü kapsamında Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda oyun alanı kuruldu.

CEZAEVİNDE ÇOCUKLAR İÇİN OYUN ALANI KURULDU

Adalet Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında işbirliği protokolü neticesinde Kızılay ve Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun ‘Mutluluk Her Yerde’ projesi kapsamında hükümlü yakını çocuklar için cezaevinde oyun alanı kuruldu.

BEDENSEL VE ZİHİNSEL SAĞLIKLARINI SÜRDÜRECEKLER
Cezaevinde oluşturulan oyun alanına ilişkin Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutukluların bedensel ve zihinsel sağlıklarını sürdürmeleri, kişisel gelişimleri ve sosyal hayata uyum sağlamaları amacıyla çeşitli faaliyetlerin düzenlendiği belirtildi. Hükümlü ve tutukluların psikolojik iyiliklerini sağlamakta ailelerin desteğinin de önem arz ettiğine dikkat çeken açıklamanın devamı şöyle: “Hükümlü ve tutukluların aileleri ile bir araya geldiği açık ziyaretlere gelen çocuklar için Adalet Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında işbirliği protokolü kapsamında Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş onayı ile Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Bolu Kızılay Şubesinin “Mutluluk her yerde” projesi kapsamında kurumumuz açık ziyaret alanlarında oyun alanı oluşturulmuştur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER