CHP BOLU KADIN KOLLARI:HAYDİ KADINLAR MİTİNGE!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu İl Kadın Kolları, Canan Kaftancıoğlu’na yönelik karara ve 21 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ‘Milletin Sesi’ mitingine ilişkin sivil toplum kuruluşlarına ve kadın örgütlerine çağrı yaptı.

CHP BOLU KADIN KOLLARI:HAYDİ KADINLAR MİTİNGE!

CHP Bolu İl Kadın Kolları, geçtiğimiz günlerde Canan Kaftancıoğlu’na yönelik verilen karara ve 21 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak miting için yazılı bir açıklama yaptı.Açıklamada, Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hukuk dışı cezalandırma kararının, korku dışında başka bir dayanağı olmadığına dikkat çekildi.

“O’NUN YANINDA HALK VAR”
Tek adam rejiminin kadının gücünden korktuğu belirtilen açıklamada “Çünkü şunu çok iyi biliyor: Bu ülkede siyasetçi olmak zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zor...Canan Kaftancıoğlu, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçidir. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye’nindir. O’nun yanında halk var. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nu yasaklarınızla yalnızlaştıramazsınız”denildi.

“HUKUKU YOK SAYAN AKP HÜKÜMETİ’NE “DUR!” DİYORUZ”
Kadınların Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu yok sayanlara boyun eğmeyeceğini,bu kararı tanımadıkları ifade edilen açıklamanın devamı şöyle:

“İstanbul İl Başkanımız görevinin başındadır ve parti çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmektedir.

Biz kadınlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu yok sayanlarıa boyun eğmiyoruz. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz. Hukuku yok sayan AKP Hükümeti’ne “Dur!” diyoruz. Bu ülkede hakkı, hukuku ve adaleti sağlamak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Milletin Sesi mitinginde buluşuyoruz. 21 Mayıs Cumartesi günü Maltepe’de yapacağımız miting için tüm kadınlara çağrı yapıyoruz.

Gelin! Hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Bu kararın ardından gelebilecek diğer hukuksuz uygulamalara set çekelim! Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyelim. Biz kadınların azminin ve kararlığının önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını gösterelim. Kadınların örgütlü gücünden korkan iktidara hep birlikte seslenelim. Biz gücümüzü haktan, hukuktan ve adaletten alıyoruz. Halkın örgütlü gücüyle hareket ediyoruz.

Yaşama hakkımız için, eşitlik için, özgürlük için, adalet için, demokrasi için kadın dayanışmasının gücünü gösterelim. Miting alanını mora boyayalım. Umudu örgütleyelim. Umut sadece bir duygu değil, umut bir eylem, örgütlü bir direniştir. Eşit ve özgür bir gelecek için, yaşasın örgütlü mücadelemiz!”

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER