'CHP EVİM' DİYEN TANJU ÖZCAN'IN CHP'YE KARŞI DSP KONTENJANINDA YER ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

“CHP benim evim" diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Özcan’ın 1999 seçimlerinde CHP Belediye Başkan adayı Necdet Gören’e karşı Demokratik Sol Parti kontenjanından üçüncü sırada belediye meclis üyesi olduğu dönemin yerel bir gazetesinden tespit edildi.

'CHP EVİM' DİYEN TANJU ÖZCAN'IN CHP'YE KARŞI DSP KONTENJANINDA YER ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 1999 yerel seçimlerinde Bolu’da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin karşısında Demokratik Sol Parti’den belediye meclis üyeliği kontenjanında yer aldığı ortaya çıktı.

Açıklamalarında "Ben CHP'liyim, hukuken bağım kopsa da 22 yaşından bu yana parti içindeyim” diyen Özcan’ın 26 yaşındayken 18 Nisan 1999 tarihinde CHP Bolu belediye başkan adayı Necdet Gören’e karşı Demokratik Sol Parti kontenjanından üçüncü sırada belediye meclis üyesi olduğu ortaya çıktı.

(1999 yılında yayımlanan yerel bir gazetede 3. sırada Tanju Özcan'ın DSP kontenjanında yer alıyor)

DSP kontenjanından aday olduğunu https://www.boludabolu.com/kimkimdir/tanju-ozcan-5f5e10a isimli sitede kendi sözleri ile açıklayan Özcan, her fırsatta ‘48 yaşındayım şu an 26 yılımı verdim, gidecek başka yerim yok. Burası, CHP benim evim’ demekten geri durmuyor.

Özcan’ın https://www.boludabolu.com/kimkimdir/tanju-ozcan-5f5e10a isimli sitede, “SHP üyesi oldum. Bir yıl sonra SHP’nin (HADEP’ti o zaman sanırım) yaptığı ittifakı içime sindiremeyerek istifa ettim. Bülent Ecevit’e gittik. Demokratik Sol Parti’nin gençlik kollarını kurmak istedik. Rahmetli Ecevit bize izin vermedi. DSP, Gençlik kolları olmayan bir partiydi. Sonra Bolu’ya geldim. 1995 seçimleri oldu. O dönemde yanında staj yaptığım Avukat Necla Baltacıoğlu aday oldu biz de partiye üye olduk. O zaman CHP merkez ilçe başkanlığı görevine atandık. Birkaç ay görev yaptık. 1995 seçimlerinden sonra toplu halde partiden istifa ettik” diye açıklıyor.

Özcan, açıklamasının devamında ise askerlik dönüşü yerel ve genel seçimlerde DSP’den aday olan Yüksel Ceylan’ın kontenjan üyesi olduğunu ifade ediyor. 1999’da DSP’den seçildiğini belirten Özcan, 2002 yılında CHP’ye geri döndüğünü, 2004 seçimlerinde yeniden 17 oy farkla tekrar belediye meclis üyesi seçildiğini ardından 8 ay sonra CHP merkez ilçe başkanı olduğunu belirtiyor.

Bolu Belediye meclis toplantısı sırasında el kaldıran AKP’li Meclis Üyesi Hacer Çınar'a söyledikleri ve yapılan protestoya dans ederek karşılık vermesi üzerine MYK tarafından kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın durumu hakkında yapılan toplantıda yine karara varılmadı.

YDK'nin 26 Eylül'de yeniden toplanmasına karar verildi. Özcan hakkındaki kararın da bu toplantıda görüşülmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2022, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER