CHP İL BAŞKANI KARSU'DAN 30 AĞUSTOS MESAJI

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Türkiye’nin kurtuluş mücadelesinin kritik harekâtlarından Büyük Taarruz’un 100’üncü yıl dönümünü yayınladığı yazılı mesajla kutladı.Karsu, mesajında "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, egemen güçlerin prangalarından kurtularak tam bağımsızlığa kavuşmuştur"dedi.

CHP İL BAŞKANI KARSU'DAN 30 AĞUSTOS MESAJI

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu,  Büyük Taarruz’un 100’üncü yıl dönümünü yayınladığı mesajla kutladı.

Karsu yayınladığı mesajda “Ya istiklal ya ölüm!” diyerek yola düşen, tüm imkânsızlıklara rağmen bağımsız bir Cumhuriyet kuran Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının ilk işi, egemenliği kayıtsız şartsız millete devretmek olmuştur.  Bugün bizlere düşen de 99 yıl önce kurulan Cumhuriyetimizi, demokrasi ile taçlandırarak ülkemizi kalkındırmanın yanı sıra, mazlum halklara da umut ışığı olmaktır" ifadelerine yer verdi.

Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da yaşanan gelişmelerin İslam coğrafyasında bitmek bilmeyen kardeş kavgasının bu zorunluluğun en açık kanıtı olduğuna dikkat çeken Karsu, "Bölgemizin huzura kavuşması, Türkiye Cumhuriyeti’nin “Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti” ilkesine sıkı sıkıya bağlı olmasından geçmektedir.  Demokrasi mücadelesi zor bir yolculuk olsa da hiç kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadele rotasını "Zafer ‘Zafer benimdir..’ diyebilenindir. Başarı ise ‘Başaracağım.’ diye başlayarak sonunda ‘Başardım’ diyebilenindir." sözüyle çizmişti. Milletimize söz veriyoruz. Kararlıyız, başaracağız! Cumhuriyetimizi, ne pahasına olursa olsun, demokrasi ile taçlandıracağız! Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri sayan, millet egemenliğine gönülden bağlı Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Tüm şehitlerimize rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yürekten kutluyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2022, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER