CHP’DEN TANJU ÖZCAN KARARI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine eleştirileri nedeniyle kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında karar verildi. CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Özcan hakkındaki tedbir kararının devamına karar verdi, 20'sinde savunma yapmasını tebliğ etti.

CHP’DEN TANJU ÖZCAN KARARI

Seçim sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine eleştirileriyle gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için "Tedbirli" olarak "kesin çıkarma cezası" istemiyle başlatılan disiplin süreci devam ediyor.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, bugün Tanju Özcan'ın durumunu görüştü.

Hakkındaki tedbir kararının devamına karar verildi, 20'sinde savunma yapması tebliğ edildi.

ÖZCAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: “YAPMA”

CHP Yüksek Disiplin Kurulu’nun aldığı kararı sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla değerlendiren Tanju Özcan seçme ve seçilme hakkının gasp edildiğini iddia ederek şu ifadeleri kullandı:

CHP YDK’sı TEDBİRİMİN devamına oy çokluğu ile karar vermiş. Yani seçme ve SEÇİLME hakkım hala gasbediliyor. Bay Kemal baskı ile tehdit ile nereye kadar devam edeceksin. Sokağa sor, istenmiyorsun. Zorlayarak partinin başında kalamazsın. Lütfen bırak artık..75 yaşındasın, senin kişisel ihtirasların partiyi baraj altı bırakacak!!Siyasi tarih de seni CHP yi bitiren kişi olarak yazacak!YAPMA.

ANKARA'YA YÜRÜYÜŞÜ SÜRÜYOR

Öte yandan parti yönetimine karşı Bolu'dan Ankara'ya yürüyüş başlatan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yürüyüşü sürüyor.

Özcan, Ankara’ya başlattığı ‘’Adalet ve Değişim’’ yürüyüşünün 7. gününde Kahramankazan’a ulaştı. Geceyi burada bir benzin istasyonunda karavanda geçiren Özcan, yürüyüşüne devam etti.

Tanju Özcan, Ankara'ya yürüyüşünü Çarşamba günü sona erdirecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER