CHP’DEN YENİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

Bolu Barosu eski başkanı Av. Ferit Atalay 2023 yılında yapılması beklenen seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nden Bolu milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıklayacak.

CHP’DEN YENİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

2012 yılında Bolu Barosu Başkanlığı görevine seçilerek 6 yıl Bolu Barosu Başkanlığını sürdüren Av. Ferit Atalay, 2023 yılında gerçekleştirilmesi beklenen seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nden Bolu milletvekilliği için aday adaylığını açıklayacak. Atalay 21 Ekim Cuma günü saat 16.00’da CHP İl binasında düzenleyeceği basın toplantısıyla birlikte aday adaylığını kamuoyuna duyuracak.

Av. Ferit ATALAY kimdir?

1952 yılında Konya’da doğdu. İlk ve ortaokulu Konya'da, Lise muadili öğrenimimi İstanbul Öğretmen Okulunda tamamladı. 1969 yılında İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsüne girerek 1972 yılında mezun oldu. Ülkenin muhtelif yerlerinde öğretmen olarak çalıştıktan sonra 1975 yılında Bolu'ya atandı. Aynı yıl İstanbul Hukuk Fakültesine girerek 1980/1981 öğretim yılında bitirdi ve Bolu'da avukatlık stajına başladı. Avukatlık ile birlikte Abant izzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Bolu A.İ.B. Üniversitesi idari Bilimler Yüksek Okulunda iş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Dersleri Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 1991 yılında kamu görevinden tamamen istifa ederek serbest avukatlık görevini sürdürdü. 2012 yılında Bolu Barosu Başkanlığı görevine seçilerek bu görevi 6 yıl sürdürdü. Halen serbest avukat olarak görevini sürdürmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER