CHP:SARAY İKTİDARI ZAM YAPMAYA DOYMUYOR

CHP Bolu İl Başkanlığı, yaptığı basın açıklaması ile elektrik zamlarına tepki gösterdi. Cumhuriyet tarihinin en büyük zammını yapıldığı belirtilen açıklamada, “Şeytanın bile aklına gelmeyecek bu düzenlemeyle zamlı elektrik faturaları ile vatandaşı çarptılar. Elektrik ve doğalgazda fahiş zamlar derhal geri çekilmeli, 2021 yılının tarifelerine geri dönülmelidir. KDV ve ÖTV hiç değilse kış aylarında sıfırlanmalıdır” denildi.

CHP:SARAY İKTİDARI ZAM YAPMAYA DOYMUYOR

CHP,bugün saat 11.00’de birçok ilde elektrik zamları ile ilgili açıklama yaptı. CHP Bolu İl Örgütü tarafından yazılı olarak paylaşılan açıklamada, “Saray iktidarı zam yapmaya doymuyor. Türkiye, ekonomik buhran ile yangın yerine dönmüşken, yangının kundakçıları vatandaşlarımıza bir de enerji buhranı yaşatıyor. Elektrikten doğalgaza, akaryakıttan köprü geçiş ücretlerine, harçlardan vergilere kadar her şeye durmaksızın zam yapılıyor. Hayat pahalılığı ile halk yoksullaştırılıyor. Vatandaşlarımızın pazar fileleri boş, tencereleri boş, cüzdanları boş!” dendi.

“VATANDAŞLARIMIZIN BÜTÇESİNDE YENİ GEDİKLER AÇTI”
Elektrik tarifelerinde Cumhuriyet tarihinin en büyük zamlarının hala yürürlükte olduğu belirtilen açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak üstüne basa basa “Kademeli tarife, sosyal tarife olmalıdır” diye defalarca uyardık. Defalarca “Düşük kademe, zam yapılmadan en az 230 kilovatsaat olmalıdır” diye uyardık. Saray’ın “ben yaparım olur” zihniyetiyle ısrarlı basiretsiz yönetimi vatandaşlarımızın bütçesinde yeni gedikler açtı. 4 kişilik bir ailenin 230 kilovatsaat elektrik tüketimi için Aralık faturası 210 liraydı, Ocak ayında 370 lira oldu. Şubat’ta ise 330 lira olacak. Yani zam yine zam olarak kaldı” ifadelerine yer verildi.

ACİL UYGULAMALARIN DERHAL HAYATA GEÇİRİLMELİ
Vatandaşın fahiş zamların, hayat pahalılığının altında hala ezildiği ifade edilen açıklamada, “Saray iktidarı tarife oyunlarıyla kendi yaptığı zamların üstünü örtmeye çalışıyor. İşin aslı Şubat ayı faturaları vatandaşlarımıza gönderildiğinde bir kez daha ortaya çıkacak. Öte yandan ticarethane tarifesine de en üst kademeden tarihin en büyük zammı yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir kez daha söylüyoruz; “Elektrik insan hakkıdır, ulaşılabilir ve insani yaşam koşullarında ödenebilir bir ücreti olmalıdır!” Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatandaşlarımızı yaşadıkları enerji buhranından çıkaracak acil uygulamaların derhal hayata geçirilmesi çağrısını yapıyoruz”denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER