ÇINGI’DAN O İSMİN ADAY ADAYLIĞI’NA SERT TEPKİ

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası(BTSO) Başkanı Türker Ateş’in oda yönetiminden istifa ederek, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’den Bolu Milletvekili Aday Adayı olacağı yönelik iddialara CHP Bolu Eski İl Başkanı Cahit Çıngı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

ÇINGI’DAN O İSMİN ADAY ADAYLIĞI’NA SERT TEPKİ

Türker Ateş’in BTSO Başkanlığından istifa ederek CHP Bolu Milletvekili Aday Adayı olacağı iddialarına birçok CHP’li isimden tepki geldi. CHP Bolu Eski İl Başkanı Cahit Çıngı’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bolu'da yaşayan herkes bilir ki Sn.Türker Ateşin CHP’yle uzak yakın hiçbir ilişkisi yoktur. Aksine geçmişte CHP’yle yakın görünmekten dahi ürktüğünü biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Çıngı ‘Bolu Siyaseti İçin Zorunlu Açıklama’ başlığıyla yaptığı açıklamada Türker Ateş’in CHP’den milletvekili adayı olmak için girişimde bulunduğu hayretle öğrendiğini belirterek “Sn.Türker Ateş Benim meslektaşım olup öncelikli olarak toptan gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Benimde Lokantam olduğu dönemlerde alışverişimi büyük oranda yaptığım firmanın sahibidir. Karşılıklı olarak hiç bir sorunumuz yoktur. Ama CHP den milletvekili adayı olmaya gelince çok kesin bir itirazım var.” dedi.

Cahit Çıngı tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

BOLU SİYASETİ İÇİN ZORUNLU AÇIKLAMA

Bolu Ticaret Odası Başkanı Sayın Türker Ateş'in Partim CHP'den Milletvekili Adayı olmak için girişimde bulunduğunu hayretle öğrenmiş bulunuyorum.

Sn.Türker Ateş Benim meslektaşım olup öncelikli olarak toptan gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Benimde Lokantam olduğu dönemlerde alışverişimi büyük oranda yaptığım firmanın sahibidir. Karşılıklı olarak hiç bir sorunumuz yoktur. Ama;

1-CHP den milletvekili adayı olmaya gelince çok kesin bir itirazım var.

2-Bolu'da yaşayan herkes bilir ki Sn.Türker Ateşin CHP’yle uzak yakın hiçbir ilişkisi yoktur. Aksine geçmişte CHP’yle yakın görünmekten dahi ürktüğünü biliyorum.

3-Sağ kulvarda bulunan partilerden aday olmayı düşünse kimse yadırgamaz.

4-AKP’nin iktidarda olduğu süreçte yaşamın her alanında yapılan hukuksuzlara karşı en ufak bir itirazı kamuoyuna yansımadı, bende duymadım.

5-Kendisi yıllardır Ticaretle uğraştığı halde neden ihtiyaç duyup CHP’ye üye olmamıştır.

6-Tüm CHP’liler yıllardır alanlarda(1 Mayıs, Uğur Mumcu Anması, Soma katliamı, Kadın Cinayetleri vs.)iken kendisini gören var mıdır? Bizler Andımız olayında biber gazi yerken neredeydi?

7-Aday olmayı düşünürken 3-5 yıl önce değil de neden bu dönemi seçti. "gidiyor gitmekte olan" acaba o nedenle mi?

8-Bu kadar zamandır CHP üyesi olup yıllardır emek veren partili arkadaşlarımıza haksızlık hatta saygısızlık yaptığını düşünmüyor mu?

9-Sırça köşklerde oturup, Ticaretini yürütüp, yaşamının her anında bedel ödeyen CHP örgütlerinin adaylığı karşısında sessizce kabul etmesini beklemek en hafif deyimiyle nasıl bir gaflettir anlayamıyorum.

9-Lütfen bu konuda düşüncelerinizi özgürce paylaşınız. Çünkü yarın çok geç olabilir. İnsanlar sadece yaptıklarından değil yapmadıklarından da sorumludur.

SEVGİYLE

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER