COP’TAN GENÇLERE “18 GÜN SONRA MÜKÂFATINI ALACAKSINIZ”

CHP Bolu 2’inci sıra milletvekili adayı Burak Cop seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Karaçayır Mahallesinde bulunan Yunus Emre Sitesi’nde ev ziyaretlerinde bulunan Cop gençlere seslenerek “Yıllarca sıktınız dişinizi, 18 gün sonra mükâfatını alacaksınız.” dedi.

COP’TAN GENÇLERE “18 GÜN SONRA MÜKÂFATINI ALACAKSINIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 2’inci sıra Milletvekili adayı Burak Cop, seçim çalışmaları kapsamında partililerle birlikte ziyaretlerini sürdürüyor. Gerçekleştirdiği ziyaretlerde 14 Mayıs seçimleri için destek isteyen Burak Cop, son olarak Karaçayır Mahallesinde bulunan Yunus Emre Sitesi’nde ev ziyaretlerinde bulundu.

“ÜNİVERSİTELER SİZİN OYUNCAĞINIZ DEĞİLDİR”

Partililerle birlikte düzenlediği ziyarette AİBÜ'de Fizik Bölümü'nde doktora öğrencisi olan Ozan Yılmaz ve ailesinin evine konuk olan Cop “Üniversitemizin hali içler acısı ey Bolulular. Kendilerinin en ufak bir parıltısı olmadığı için çareyi parlak akademisyenlere gölge etmekte bulan yöneticiler; yüksek katma değer içeren, yurtdışında yürütülse el üstünde tutulacak projelere, üstelik üniversitenin döner sermayesine de katkıda bulunacak olduğu halde taş koyuyorlar.

Millet İttifakı'nın iktidarında, oturduğu koltuktan başka bir şeyi dert etmeyen, o koltuğun içinde yer aldığı kurumun çoraklaşmasını umursamayan liyakatsiz rektörlere, dekanlara yol verilecek. Üniversiteler ne sizin oyuncağınızdır ne de kompleks giderme mecranız.

Yurtdışına çıksa hak ettiği saygıyı ve maddi desteği fazlasıyla görecek olan, buna rağmen inatla bu ülkede bilim üretmeye çabalayan Ozan Yılmaz ve diğerleri... Sizler bu ülkenin vatanseverlerisiniz. Vatanseverlik bağırıp çağırmakla olmaz.

Yıllarca sıktınız dişinizi, 18 gün sonra mükâfatını alacaksınız.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER