COVİD-19 AŞISI OLMAYAN ŞOFÖRE BOLU'DA İŞ YOK!

Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Fırat, “Aşı olmayan, kurallara uymayan meslektaşlarımıza iş vermemeyi düşünüyoruz” dedi.

COVİD-19 AŞISI OLMAYAN ŞOFÖRE BOLU'DA İŞ YOK!

Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Fırat, koronavirüs karşı alınan tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Fırat, odaya bağlı olarak faaliyet gösteren esnafın, Covid-19 aşısı konusunda hassas davrandığını söyledi. Fırat “Aşı olmayan, kurallara uymayan meslektaşlarımıza iş vermemeyi düşünüyoruz” dedi.

TAKSİCİLER, VATANDAŞLARLA BİREBİR TEMAS HALİNDE
Koronavirüse karşı alınan tedbirlerin sık sık denetlendiğine dikkat çeken Fırat, “Bu ciddi bir sıkıntı hem esnafımız hem vatandaşımız hem ülkemiz için. Biz pandemi sürecinde kurallara harfiyen uyduk. Hijyen, temizlik, sosyal mesafe konusunda üyelerimizi, değerli arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Kontrollerimizi ivedi olarak sık sık yaptık. Bununla ilgili olarak vatandaşlarımızla en fazla temas eden sektörlerden biriyiz. Taksicilerimiz, halk otobüslerimiz, öğrenci servislerimiz, personel servislerimiz, hepsi yolcularla ve vatandaşlarla birebir temas halindeler. Bu konuda durumun ciddiyetini üyelerimize defalarca kez anlattık ve uyguladık. Bu konuda ciddi bir sonuç aldık” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZ TEMKİNLİ OLSUNLAR”
Koronavirüse yakalanan taksi şoförü olmadığını açıklayan Fırat, “Şu ana kadar bizim meslektaşlarımızdan Covid-19’a yakalanan olmadı. Bu konuda maskeydi, sosyal mesafeydi, hijyen temizlikti ve dezenfektan konusunda belediyemizden ve bazı kurumlardan ciddi destek aldık. Bu konunun önemini sizlerin vasıtayla vatandaşlarımıza bir kere daha duyurmak istiyoruz. Aşı konusunda vatandaşlarımız temkinli olsunlar. Aşı konusunda mutlaka duyarlı davranalım. Vatandaşlarımızın ve esnafımızın ikinci doz hatta üçüncü doz aşılarını olmasını talep ediyoruz. Olunmadığı takdirde bu hastalıktan kurtulma şansımız biraz daha zor olacak” şeklinde konuştu.

Haber: Zekeriye ERCİVAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER