DEPREM BÖLGESİNDE DAYANIŞMA BÜYÜYOR

Türkiye’nin 10 ilini sarsan depremlerin üzerinden 12 gün geçmişken SOL Partili Dayanışma Gönüllüleri, bölgede depremin yarattığı yıkımı azaltmak için çalışıyor.

DEPREM BÖLGESİNDE DAYANIŞMA BÜYÜYOR

Merkez üssü Maraş olan depremlerden 10 il ve yaklaşık 13.5 milyon yurttaş etkilendi. Yaşanan depremlerin ilk saatlerinde bölgeye giden Dayanışma Gönüllüleri ve SOL Parti Bolu İl Örgütü üyeleri gönüllü olarak deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Dayanışma faaliyetlerine destek vermek için Malatya’da bulunan SOL Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Özer Çetinkaya, “Depremden etkilenen Malatya'da halkımız ile dayanışma içerisinde olmaya devam ediyoruz. Şuan Malatya'da nüfusun yüzde 80'i köylere veya farklı şehirlerde yaşayan akrabalarının yanına göç etmek zorunda kaldı. Geri kalan Malatya halkına ise ne AKP iktidarı ne de onun güdümünde ki AFAD, Kızılay gibi kuruluşlar yeterli desteği veremiyor. İnsanlar çadır yokluğundan dolayı mecburen hasarlı evlerine girmek zorunda kalıyor. Devletin ulaşamadığı köylere ve Malatya merkezdeki depremzedelere bu ülkenin devrimcileri olarak bizler dayanışma ağını örüyoruz. Bu dayanışma ağımız sadece bu süreç ile kalmayacak, önümüzdeki uzun dönem boyunca tüm bu yaraların sarılması için halkımıza umut olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanarak alandaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER