DEPREM FELAKETİNDE CAN KAYBI 48 BİN 448'E YÜKSELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen 7.6 ve 7.7'lik depremlerde 48 bin 448 yurttaşın hayatını kaybettiğini açıkladı.

DEPREM FELAKETİNDE CAN KAYBI 48 BİN 448'E YÜKSELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya'da Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı İl Koordinasyon Merkezi'ndeki koordinasyon toplantısı sonrası açıklamada bulundu.

Soylu, depremlerde 48 bin 488 yurttaşın hayatını kaybettiğini belirterek "Yaşamını yitirenlerden 6 bin 660’ı yabancı uyruklu ve çoğu Suriye vatandaşı” dedi.

Soylu'nun açıklaması şöyle:

"6 Şubat'tan bu yana kadar Nüfus İdaresi'nin tescil ettiği, deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının 48 bin 448 olduğunu belirtmek isterim. Bunların içerisinde yabancı uyruklu sayısı ise 6 bin 660 ve bunların büyük bir bölümü Suriyeli kardeşlerimiz. Şu anda nüfusa tescil olmayan ve kimliklendirmesi Adli Tıp Kurumu marifetiyle devam eden vatandaşın sayısı ise 1615, bunların bir kısmı yine yabancı uyruklu bir kısmı ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Dört vatandaşın da kimliklendirme çalışması Malatya'da devam etmektedir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER