DEVA PARTİSİ BOLU İL ÖRGÜTÜ'NDEN ANNELER GÜNÜ PROGRAMI

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Bolu İl Örgütü Kadın Çalışmaları Başkanlığı, Çamlı Çeşme Otelde Anneler Günü’ne özel program düzenledi.

DEVA PARTİSİ BOLU İL ÖRGÜTÜ'NDEN ANNELER GÜNÜ PROGRAMI

Haber:Ahin ASLAN

DEVA Partisi
Bolu İl Örgütü, Anneler Günü’ne özel bir program düzenledi. Dün saat 14.00’te Çamlı Çeşme Otel’de düzenlenen programa çok sayıda kadın katıldı. Canlı müzik eşliğinde düzenlenen etkinliğe katılan kadınlara hediyeler verildi.

Etkinlikte konuşan DEVA Partisi Bolu Kadın Çalışmaları Başkanı Emine Davarcıoğlu, “Geç de olsa Anneler Günü’nü birlikte kutlamak istedik. DEVA Partisi Kadın Çalışmaları olarak gerçekleştirdiğimiz ilk toplantı” dedi.

"KADINA ŞİDDETTE UZAKLAŞTIRMA SORUN DEĞİL"
DEVA Partisi iktidarında İstanbul Sözleşmesi’nin tekrar yürürlüğe koyulacağını belirten Davarcıoğlu, “Kadına şiddette uzaklaştırma çözüm değil. Çünkü erkek daha bilenerek geri geliyor. Ya da sokakta herhangi bir yerde eşine rastladığı zaman çocukların gözü önünde şiddet uyguluyor. Bunu bir şekilde düzeltmek lazım. İnsanların bozulan psikolojisini düzeltmek, sevgiye meyilli, kadına çocuğa saygılı nesiller yetiştirmek gerekir. DEVA Partisi olarak İstanbul Sözleşmesi’ne tekrardan imza atacağız” diye konuştu.

"KUTUPLAŞMAYA ASLA İZİN VERİLMEMELİDİR"
İnsanların farklı eğilimleri olabileceğine dikkat çeken Davarcıoğlu, “DEVA Partili olmak zorunda değilsiniz. Demokrasinin güzelliği zaten budur. Her yöreden her kültürden bir ses olması. Ama ülke çıkarlarımız söz konusu olduğunda önemli olan ortak paydada buluşabilmektir. Kutuplaşmaya asla izin verilmemelidir. Ama hoşgörü sınırlarımızı zorlarlarsa buna da bir dur demek lazım” ifadelerine yer verdi.

"HERKES KENDİ VATANINDA SULH OLMALI"
"Türkiye’de bulunan yabancılar hakkında değerlendirmelerde bulunan Davarcıoğlu, “Yabancıların bir şekilde sistemli olarak geri dönmelerini sağlamalıyız. Çocuğumuzu çoluğumuzu rahatsız ediyorlar. Bunlarla ilgili bir politika geliştirmemiz gerekiyor. Herkes vatanında sulh olmalı. Suriyeli de gelmesin, Afgan’ı da gelmesin. Gelmesinler arkadaş” şeklinde konuştu.

Davarcıoğlu’nun açıklamalarının ardından hediye çekilişi gerçekleştirildi. Daha sonra çekilişe katılan kadınlara hediyeler verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2022, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER