DEVA PARTİSİ BOLU İL VE İLÇE BAŞKANLIĞI AÇILDI

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Bolu İl ve İlçe Başkanlığı, Genel Başkan Ali Babacan, partililer ve vatandaşların katılımıyla açıldı.

DEVA PARTİSİ BOLU İL VE İLÇE BAŞKANLIĞI AÇILDI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, il ve ilçe binasının açılışı ve bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Bolu’ya geldi. Ziyaretine İzzet Baysal’ın anıt mezarına çiçek bırakarak başlayan Babacan daha sonra İzzet Baysal Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu.

Bolu halkının yoğun ilgisi ile karşılanan Babacan, daha sonra DEVA Partisi İl ve İlçe Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi. Babacan’ın yanı sıra İl Başkanı Nadir Gürkan Yetkin, Merkez İlçe Başkanı Reşat Ateş, Bolu Kadın Çalışmaları Başkanı Emine Davarcıoğlu, üyeler ve vatandaşlarda açılışta yerini aldı.

Açılışta konuşan Babacan, Türkiye’nin 81 ilinde ve 700’den fazla ilçede başkanlıklarının bulunduğunu ve sadece yönetim grubunun üyesi olan arkadaşlarımızın sayısı 12 bin 900’e ulaştığını söyledi.

DEVA Partisi’nin üye sayısının Türkiye toplamında 150 bini geçtiğini kaydeden Babacan, “Burada oturup vatandaşlarımızın bize gelmesini beklemekle yetinmeyeceğiz. Burası her zaman açık olacak. Her zaman nöbetçi arkadaşlarımız olacak, gelen her zaman çay kahve kaynıyor hazır olacak ama arkadaşlarımızın kahir ekseriyeti sahada olacak. Girmediğimiz dükkân kalmayacak. Çay içmediğimiz kıraathane, kahvehane kalmayacak. Girmediğimiz cadde mahalle sokak kalmayacak ve inşallah bu iş olacak. Bu iş bizde. Hep beraber başaracağız” dedi.

Babacan, açılışın ardından yeni il ve ilçe binasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Esnaf ziyareti sırasında bir vatandaşa söylediği “HDP ile diyalog var ama iş birliği yok” yanıtına açıklık getiren Babacan, “ 6'lı masada HDP yok. HDP'nin kendi bir sol ittifak hazırlığı var. Bunu açıkladılar. Bizim münferiden HDP ile bir diyalog kanalımız var. İş birliği alanı yok bizim için, bir diyalog kanalımız var. Meclis'te temsil ediliyorsa Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasasına göre kurulduysa bütün siyasi partilerle diyalog içinde olmayı demokrasinin bir gereği olarak görürüz. Bu çerçevede de konuşmak istediklerimizi konuşuruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER