“DEVRİMCİLERE VERİLEN OY ASLA BOŞA GİTMEZ”

Türkiye 14 Mayıs’ta en kritik seçimlerinden birine gidiyor. Seçimlere 3 gün kala SOL Parti milletvekili adayı Sinan Cantürk yaptığı açıklamada “Parlamento seçimlerinde SOL Parti olarak sizlerden oy istiyoruz. Diyorlar ki oyumuz boşa gider; biz de diyoruz ki devrimcilere verilen oy asla boşa gitmez.” ifadelerini kullandı.

“DEVRİMCİLERE VERİLEN OY ASLA BOŞA GİTMEZ”

Türkiye 14 Mayıs’ta sandık başına gidiyor. Ülke tarihinin en kritik seçimlerine 72 saatten az bir süre kaldı. SOL Parti Bolu milletvekili adayı Sinan Cantürk, İl Başkanı Özgün Hasıl ve Merkez İlçe Başkanı Özer Çetinkaya ile birlikte yaptığı açıklamada devrimcilere verilecek oyun boşa gitmeyeceğinin altını çizdi.

“İNANDIĞIMIZ FİKRE OY VERELİM”

Barajlarla çevrelenmiş, milletvekili sayısına indirgenmiş bir siyaset anlayışının 12 Eylül’ün mirası olduğunu ifade eden Cantürk “Bunu reddediyoruz. Bugüne kadar barajı aşsın diye A Partisine, karşı taraf kazanmasın diye B Partisine ya da C Partisine oy verdik. Tek bir vekil önemli dedik ama inanmadığımız vekiller seçildi ya da karşı Parti’ye geçti. Bu kez inandığımız fikre, inandığımız partiye yani SOL Parti’ye oy verelim.” şeklinde konuştu.

“SOL PARTİ SİYASAL İSLAMCI DİKTATÖRLÜĞE KARŞI MÜCADELE EDENLERİN PARTİSİDİR”

SOL Parti’nin devrimci bir geleneğin; 12 Mart’ta 12 Eylül’de askeri diktatörlüklere direnenlerin; 20 yılı aşkındır siyasal İslamcı diktatörlüğe karşı mücadele edenlerin partisi olduğunu söyleyen milletvekili adayı Cantürk “SOL Parti ezilen emekçi halkların partisidir. SOL Parti boyun eğmeyen kadınların gençlerin partisidir. Parasız eğitim ve sağlık talebini dile getiren kamu emekçilerinin sesidir. Laiklik kavgasının, tarikat rejimine son vermek isteyen ilerici halkın sesidir. Halkın çıkarlarını, kamuculuğu savunan işçilerin sesidir. SOL Parti, devrimci gençlerin elindeki Bağımsız Türkiye bayrağıdır. Halklar arasındaki kardeşliğin ve dayanışmanın, barışın, umut dolu bir geleceğin müjdecisidir.” dedi.

“TEK ADAM REJİMİ BİTSİN”

Sınıfsız sömürüsüz bir dünya özlemine verilen tek bir oyun bile boşa gitmeyeceğini söyleyen Cantürk “Bu ülkenin devrimcileri tarihleriyle bugünleriyle kendilerine verilen desteği, oyu boşa çıkarmadılar, çıkarmazlar. SOL Parti’nin gücü, örgütlü mücadelesi seçim sonrasında da bu topraklardan gericiliğin, sömürünün söküp atılmasının tek güvencesi olacaktır. Bu tek adam rejimi ilk turda bitsin, sarayın son baharı olsun diye 1 Oy Kemal Kılıçdaroğlu’na; 1 Oy haklarımız ve geleceğimiz için, yarınlarımız için mücadeleye, Deniz’lerin, Mahir’lerin, İbrahim’lerin elli yıllık devrimci mücadele geleneğine; SOL Parti’ye.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER