DİYANET İŞLERİ HER YERDE!

Her konuda söyleyecek sözü olan Diyanet, her gün yeni bir karara imza atıyor. Erbaş sosyal medyadan üniversitelerde, öğrenci yurtlarında, cezaevlerinde, hastanelerde Kuran kursu açacaklarını duyurdu.

DİYANET İŞLERİ HER YERDE!

Medyadaki gücünü artırmak için 30 yeni personel alan Diyanet, şimdi de Kuran kursu açmak için harekete geçti. Her açıklamasıyla gündem olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “TDV öğrenci yurtları, gençlik merkezleri, cezaevleri, hastaneler, YURTKUR, üniversite kampüsleri vb. yerlerde D grubu Kuran kursları açıyoruz” ifadelerini kullandı.

AKP’nin siyasi figürü haline gelen Diyanet, ülkenin dört bir yanındaki açılış ve toplantıları kaçırmıyor. AKP’nin sosyal medyaya yönelik düzenleme hazırlığı tartışılmaya devam ederken sözünü esirgemeyen Erbaş, “Dijital dünya gence kul olduğunu unutturuyor” diyerek öne atılıyor. Ancak sosyal medyayı hedef alan Diyanet, 81 il müftülüğüne gönderdiği yazı ile “Başkanlığın sosyal medyada yayınladığı içerikleri paylaşın” diyerek tanınırlığın artırılması için sosyal medyadan yararlanmaktan geri kalmak istemiyor. Diyanet’in son açıklaması da Kuran kursları açarak toplumun her alanında sözünü söylemeye devam edeceğine işaret ediyor.

Kuran kurslarının Ağustos ayına ilişkin verilerini açıklayan Erbaş, bu yıl düzenlenen yaz Kuran kurslarında 1 milyon 906 bin 615 kişini Kuran-ı Kerim eğitimi aldığını aktarmıştı. Kuran kurslarına ilişkin yapılan açıklamaya göre; “5 Temmuz 2021-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında, toplam 81 bin noktada gerçekleştirilen kurslarda, 110 bin din adamı görev yaptı.”

D GRUBU NEDİR?
Kamu kurum ve kuruluşları öncelikli olmak üzere eğitim-öğretim yılı içerisinde en fazla bir yıl süreli açılacak olan gündüzlü kurslardır. İhtiyaç olması halinde gerekli şartları taşımak kaydıyla D grubu gündüzlü veya yatılı Yaz Kuran Kursları açılabilir.

Haber:https://www.birgun.net/

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER