DOÇ.DR. BURAK COP SALI GÜNÜ AÇIKLIYOR

DOÇ.DR. BURAK COP SALI GÜNÜ AÇIKLIYOR

Siyaset kulislerinde “aday olacak mı?” sorusu sıkça sorulan Kültür Üniversitesi Akademisyen Doç. Dr. Burak Cop Bolu milletvekilli adayı. CHP Genel Merkezine adaylık müracaatını gerçekleştiren Doç. Dr. Burak Cop yarın kentimize gelerek resmi açıklamasını parti binasında partilileri ve kamuoyu ile paylaşacak.

2015 7 Haziran 3. Sıra, 1 Kasım’da ise 2.Sıra CHP Bolu milletvekili adayı olan Burak Cop’un aday adaylığı parti içerisinde olumlu karşılandı.

Cop’un Aday adaylığı açıklaması ise  Salı günü Saat 14.00’de Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl örgütü toplantı salonunda.

Bolu’nun tanınmış ailelerinden Cop sülalesine  mensup Burak Cop tüm zaman dilimlerinde Bolu ile ilişkisini hiç kesmedi.

Özgeçmişi:

1980'de doğdu. Orta öğrenimini Galatasaray Lisesinde, lisansını Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüksek lisansını da Kent Üniversitesi (İngiltere) ve doktorasını Nottingham Üniversitesinde (İngiltere) tamamladı.

Siyaset bilimcidir.

2011'de yurda döndükten sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

 Boğaziçi ve Galatasaray üniversitelerinde de ders verdi. Ulusal gazete ve dergilerde genel yayın yönetmenlikleri de yapan Burak Cop, yerelde görüşlerini zaman zaman Medya14 Gazetesindeki köşesinde paylaşıyor. Yayımlanmış 5 kitabı ve çok sayıda bilimsel makalesi bulunan Cop, Sosyal Demokrasi Vakfı ve Sosyal-İş (DİSK) sendikasına üyedir. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Nişanlı olan Burak Cop,Hivren Özkol ile evlilik hazırlıkları yapıyor.

Doç. Dr. Burak Cop’un biri İngilizce olmak üzere 5 kitabı bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER