DOÇ.DR.BURAK COP

24 Haziran seçimlerine CHP Bolu milletvekilliğine aday adaylığını koyan önceki dönem adaylarından Doç. Dr. Burak Cop, CHP’de partililer tarafından sevgi ve dostlukla karşılandı.

DOÇ.DR.BURAK COP

CHP Bolu örgütünde resmi başvurusunu parti genel merkezine yapan Doç. Dr. Burak Cop Bolu’da partililer ile buluştu.

Burak Cop’u partide İl Başkanı Kazım Karsu, İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın, Mudurnu ve Kıbrıscık Belediye Başkanları, Mehmet İnegöl, Doğan Dağ, milletvekili aday adayı Cahit Çıngı, Necdet Gören, Mehtap Mısırlıoğlu, önceki dönem il başkanları ve kalabalık bir partili grubu karşıladı.

SAHTE OY KULLANMA TEŞEBBÜSLERİ VAR

Açış konuşmasını İl Başkanı Kazım Karsu’nun yaptığı toplantıda, söz alan İlçe Başkanı “seçimlerde sahte oy kullanım teşebbüsleri olduğunu, bunu belgeleri ile tespit ettiklerini, Suriyeliler dâhil çok sayıda sahte seçmen kaydı oluşturulduğunu, önümüzdeki günlerde bu çok önemli konuyu kamuoyu ile paylaşacaklarını duyurdu.

Seçimlere örgütlü bir şekilde hazırlandıklarını kaydeden Türkoğlu seçimlere gölge düşürmek isteyenlerin bu kez fena halde yanıldıklarını göreceklerinin de altını çizdi.

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Aday adaylığı açıklamasında, “16 yıllık AKP iktidarının ülkeyi nereden nereye getirdiğini rakamlarla gösteren” Burak Cop, “CHP’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Muharrem İnce’yi tespit etmesinin çok isabetli olduğunu” kaydetti, diğer milletvekili aday adayı olan CHP’li partililere de başarı temenni eden Burak Cop kısa konuşmasını “Her şey çok güzel olacak” diye bağladı. 

COP, COP’A SORDU!

Yerel basının önemli isimlerinden Mustafa Cop akrabası Burak Cop’a sorular yöneltti.

Cop, “Amerika, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ın İran’a karşı bir saldırı cephesi oluşturduğunu bu noktada ülkemizin nasıl bir tutum sergilemesi gerektiğini” sordu.

Burak Cop, “AKP hükümetinin Amerika ve Rusya arasında sürekli gel-git yaşadığını, istikrarsız dış politikanın ülkemize büyük bir belirsizlik yaşattığını, AKP iktidarının ülkeyi bir oldu-bittiye getirmesi halinde tavırlarının barıştan yana olacağını” belirtti.

Mustafa Cop ikinci olarak “ÖDP Genel Başkanı Alper Taş’ın millet ittifakı bloğunda yer almaması konusunda” ne düşündüğünü sordu

Burak Cop bu soruya ise “Alper Taş farklı bir partinin başkanı onun yöneliminin ne olması gerektiği konusunda bir yorumda bulunamam ama Alper Taş iyi bir devrimcidir, CHP ve sola zarar verecek bir uygulamanın içinde olmaz” diyerek yanıt verdi.

Cop’un son sorusu ise Boluspor’un ilk üçe kalması halinde şehrin bir stadyum sorunu ile karşılaşma olasılığının var olduğunu, Burak Cop’un stadyum tercihinin neresi olduğu idi

Burak Cop Uluslar arası platformdan yerele kadar uzanan Mustafa Cop’un bu son sorusunu “benim ikametgâhım İhsaniye Mahallesi onun için stadyumun başka bir yere taşınmasını istemem ,aynen Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadyumu gibi parça parça stadyumun olduğu yerde restore edilebilmesini tercih ederim” dedi.

Bundan sonra toplantı sohbet havasında devam etti.

ADAY ADAYI SAYISI 5

Böylelikle parti genel merkezine başvurularını yapan Avukat Tanju Özcan, Avukat Yusuf Renkli’den sonra Cahit Çıngı, Özer Özcan, Burak Cop ile birlikte Bolu’dan milletvekili adayı olmak isteyenlerin sayısı beşe ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER