DOĞAL GAZ KRİZİ ÜNİVERSİTEYİ DE Mİ VURDU?

İran'dan alınan doğalgazın kesilmesi nedeniyle yaşanan kriz sürerken Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden dikkat çeken bir açıklama geldi. Üniversitenin ısı merkezinde yaşanan arıza(!) nedeniyle 3 gün boyunca doğal gaz kesintisi yapılacak.

DOĞAL GAZ KRİZİ ÜNİVERSİTEYİ DE Mİ VURDU?

Üniversite Genel Sekreteri İhsan Ağcan tarafından üniversite personellerine gönderilen mesajda ısı merkezinde meydana gelen arızadan dolayı 28-29-30 Ocak tarihlerinde ısı verilmeyeceği belirtildi.

İran, teknik bir arıza gerekçesiyle Türkiye’ye gaz akışını 10 gün süreyle kestiğini bildirdi. Sektör yetkililerince santrallere talimat gönderildiği, ayrıca gaz dağıtım şirketlerine de 300 bin m3'ten fazla gaz tüketen sanayi ve kampüs tarzı büyük ölçekli tüketicilere de aynı oranda akışın azaltmaları için talimat verildi. Ancak gaz akışını azaltma talimatı ısıtma için yapılan kullanım, üniversite ve hastaneleri kapsamıyor.

Doğalgaz krizi sürerken AİBÜ Genel Sekreteri İhsan Ağcan, üniversite personeline gönderdiği kısa bir mesajla ısı merkezinde yaşanan arızadan dolayı ısı merkezinden beslenen binalara ısı verilmeyeceğini kişisel ve kurumsal gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Merkezi ısınma sisteminin kullanıldığı üniversitede, olumsuz hava şartlarının etkili olduğu ve ülke genelinde doğalgaz krizi sürerken bakım-onarımın yapılması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2022, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER