DÖN BABA DÖNELİM!ÖZCAN,YİNE ÖZÜR DİLEDİ

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun faiz açıklamalarını eleştirirken “Çerkez Ethem gibi saf mı değiştirdin” diyerek tepki göstermesi Çerkezlerin tepkisine neden oldu.Özcan, her zaman olduğu gibi yine gelen tepkilerin ardından özür diledi.

DÖN BABA DÖNELİM!ÖZCAN,YİNE ÖZÜR DİLEDİ

Yabancılara karşı ayrımcı uygulamaları ile gündeme gelen Tanju Özcan, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun faize ilişkin sözlerini eleştirirken bu kez de Çerkezleri hedef aldı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, geçen hafta gerçekleştirilen yatırımcı toplantısında 16 Aralık'taki toplantıda faiz indirimi yapılmaması olasılığının arttığını söyledi.

Şahap Kavcıoğlu’nun açıklamalarını sosyal medya hesabından eleştiren Tanju Özcan, “Sayın Merkez Bankası Başkanı kıvırmayalım lütfen. Sen sayın Cumhurbaşkanına gider mi yapıyorsun yoksa ekonomik kurtuluş savaşının en hararetli günlerinde Çerkez Ethem gibi saf mı değiştirdin? Faiz lobisinin adamı mı oldun?” ifadelerine yer verdi.

Özcan’ın Kavcıoğlu’nun eleştirirken Çerkezleri hedef alması, büyük tepki topladı.Gelen tepkilerin bazıları şöyle:

Gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özcan, "Çok sayıda Çerkez dostum beni aradı. Çerkezler çok saygı duyduğum vatansever insanlar,yanlış anlaşılmaktan dolayı çok üzüldüm. Beni tanıyanlar Çerkezler’e karşı olan muhabbet ve sevgimi gayet iyi bilirler. Çerkez kardeşlerimi istemeden üzdüysem haklarını bana helal etsinler" dedi.

Yabancılara karşı ırkçı uygulamaları ile adından sıkça söz ettiren Tanju Özcan'ın önümüzdeki günlerde hangi topluluğu hedef alacağı ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 00:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER