Dünya Rekoru Kıran Müzikli Söyleşiler, Bolu’da İlk Kez Çocuklarla Buluştu

Türkiye genelinde 29 ilde 36 bin 84 çocuğa ulaşarak, benzer projeler arasında “en fazla çocuğa ulaşan proje” unvanı ile dünya rekoru kırmış olan Müzikli Söyleşiler Projesi, ilk defa Bolu’da çocuklarla buluştu.

Dünya Rekoru Kıran Müzikli Söyleşiler, Bolu’da İlk Kez Çocuklarla Buluştu

İlk olarak Mart 2015 tarihinde sahne alan ve günümüze kadar Türkiye genelinde 29 ilde 36 bin 84 çocuğa ulaşarak, benzer projeler arasında “en fazla çocuğa ulaşan proje” unvanı ile dünya rekoru kırmış olan Müzikli Söyleşiler Projesi, ilk defa Bolu’da çocuklarla buluştu.

İzzet Baysal Ortaokulu’nda 800 çocuğun katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde, çocuklar klasik müzik ve Türk bestekarlarının eserleri ile tanıştı. Programın finalinde, müzik öğretmeni ve koro şefi Melek Soydaş Konca’nın yönetiminde İzzet Baysal Ortaokulu korosu sahne alarak çocuklara Cumhuriyet coşkusunu yaşattı.

Kurucusunun Ozan Çoban olduğu ve proje ortağının Av. Hakan Yazıcı olduğu Müzikli Söyleşiler, çocuklar ile bol etkileşimli, anlatımlı, eğitim odaklı bir piyano resitali. Programda, eserler, bestekarlar, dönemler, enstrümanlar konu alınıyor. Tüm program projeksiyon görselleri ile destekleniyor. Tüm eserler canlı olarak seslendiriliyor. Aynı zamanda enstrüman eğitimi alan çocuklarımıza da bu etkinlik içinde sahne alma fırsatı yaratarak, müziğe yatkın çocuklarımızın bu yolda önlerini açabilmeyi ve yeteneklerinin keşfedilmesine katkıda bulunmayı hedefleniyor.

Proje sahibi Çoban; “etkinliğin gerçekleşmesi için bize kapılarını açan ve 800 çocuğumuza ulaşmamızda bize destek olan Okul Müdürümüz Sayın Mustafa Aracı ve Müzik Öğretmenimiz Sayın Melek Soydaş Konca başta olmak üzere, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürü borç biliriz. Ben ve projenin ortağı sanatsever Av. Hakan Yazıcı, baş koyduğumuz bu yolda çocuklarımıza nitelikli müziği ulaştırmaya devam edeceğiz. Daha güzel bir dünya için el ele…” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER