EMEKLİLER,ANKARA'DA BULUŞACAK

Ülkenin dört bir yanında ayaklanan emekliler 16 Nisan’da Ankara’da bir araya geliyor. Emekliler, açlık sınırının altında olan maaşların artırılmasını ve enflasyon artışı karşısında yüzde 60 ek zam talep ediyor.

EMEKLİLER,ANKARA'DA BULUŞACAK

Her geçen gün yükselen gıda fiyatları, katlanarak artan zamlar ve sağlık için yapılan ödemeler tüm ülkenin ana gündemi olurken maaşları asgari ücretin dahi altında olan emeklilerin yaşamı giderek daha da zorlaştırıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) verilerine göre 13 milyonu aşkın emekliler her geçen gün eriyen maaşların artırılması ve haklarının iyileştirilmesini istiyor.

Artan pahalılığa karşı sesini yükseltmeye başlayan emekliler, ülkenin dört bir yanından yürüyüşe geçiyor. Demokratik kitle örgütleri ve halkın davet edildiği yürüyüşün Karadeniz kolu Hopa’dan, Akdeniz kolu Mersin ve Antalya’dan, Ege kolu İzmir’den, Marmara kolu İstanbul’dan ve İç Anadolu kolu Kayseri’den başlayacak. Yürüyüşün sonunda emekliler, 16 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te Ankara Anıt Park’taki mitingde buluşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER