ERBAŞ'IN ARAÇ FİLOSU,YAZIK(!) DEDİRTTİ!

“Korkumuzdan yeni araç alamıyoruz” diyen Ali Erbaş’ın yönettiği Diyanet’in otoparkında ikisi VIP minibüs olmak üzere 53 araç bulunduğu ortaya çıktı.

ERBAŞ'IN ARAÇ FİLOSU,YAZIK(!) DEDİRTTİ!

Dev bütçesi ve bütçesinden yaptığı yüksek maliyetli harcamalarla dikkati çeken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ulaşım hizmetlerinde kullanılan araç sayısı belli oldu. 

"KORKUMUZDAN YENİ ARABA ALAMIYORUZ”
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, geçen aralık ayında, eski başkan Mehmet Görmez’in kullandığı 11 yaşındaki makam aracına bindiğini söyleyerek “Geçenlerde bozuldu, yolda kaldık, koruma arabasına geçmek zorunda kaldım. Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz” demişti. 

48'İ DĞRUDAN BAŞKANLIĞIN!
Erbaş’ın tepki çeken bu açıklamasının ardından başlayan araç tartışmasına Diyanet’in resmi verileri nokta koydu. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün, başkanlığın 2021 faaliyet raporuna yansıyan verilerine göre, Diyanet’in merkezde toplam 53 aracı bulunuyor. Bu araçların 48’i doğrudan başkanlığınken, beşi ise Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) ait. Başkanlığa ait araçların 38’ini binek otomobiller oluşturuyor. İki adet minibüs, bir adet midibüs, iki adet otobüs, bir adet canlı yayın aracı, bir adet pikap, bir adet cenaze nakil aracı, bir adet VIP minibüs, bir adet de çevre temizleme aracı başkanlık bünyesinde faaliyet gösteriyor. TDV’ye ait beş aracın ise üçü binek otomobil, biri VIP minibüs, biri de ambulanstan oluşuyor.

63 ARAÇ KIRALANDI
Raporda, 2021’de kiralanan servis araçlarına ilişkin de bilgi yer aldı. Buna göre, 1 Ocak-31 Aralık 2021 tarihleri arasında 20’si midibüs, 40’ı minibüs, biri otobüs ve üçü midibüs/otobüs olmak üzere toplam 64 araç kiralandı. Bu araçların toplam koltuk sayısı ise 1455’e ulaştı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER