ERDOĞAN İMZALADI: TÜRKİYE 14 MAYIS'TA SEÇİME GİDİYOR

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin 14 Mayıs'ta yapılmasına ilişkin kararı imzaladı. Erdoğan, "Resmi Gazete'de yayımlanacak bu kararın ardından, YSK iki aylık seçim takvimini başlatacaktır" dedi.

ERDOĞAN İMZALADI: TÜRKİYE 14 MAYIS'TA SEÇİME GİDİYOR

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıklama yaptı.

Erdoğan, açıklamasından önce Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin 14 Mayıs'ta yapılmasına ilişkin kararı imzaladı.

Daha sonra açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Yarınki Resmi Gazete'de yayımlanacak bu kararın ardından, YSK iki aylık seçim takvimini başlatacaktır" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin'i hedef alan Erdoğan, " Hanımefendi konuşuyor; öyle senin konuştuğun gibi değil. Hatay milletvekiliymiş. Biz sadece Hatay değil 11 ilin 11'inde de çalışmaları sürdürdük" ifadelerini kullandı.

AKP'ye milletvekili aday adaylığı için başvuru yapacaklar için konuşan Erdoğan, "Partimize adaylık başvurusu yapacak herkes önce, belirlenecek asgari tutarı AFAD’ın deprem yardım hesaplarına bağış olarak yatıracaktır" dedi.

Erdoğan ayrıca, "Hazırladığımız bütün müzikleri yasaklıyoruz, müziksiz bir kampanya olacak" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER