EYT'LİLER İÇİN SADECE BİR TANE FORMÜL VAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "Hollanda, Almanya modellerinden bahsediliyor, bunlar doğru değil. Masamızda sadece bir tane EYT formülü var" dedi. Bakan Bilgin ayrıca yıl sonuna doğru EYT'nin yetişeceğini de belirtti.

EYT'LİLER İÇİN SADECE BİR TANE FORMÜL VAR

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin yeni açıklama geldi.

A Para'nın dünkü kabine toplantısı sonrasında soru yönelmesi üzerine açıklama yapan Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili çalışma grupları olduğunu, yılbaşına doğru çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

EYT konusunda tek formül üzerinde çalışıldığına değinen Bakan Bilgin daha önce birkaç formül olduğunu belirtmişti. Bilgin "Hollanda, Almanya modellerinden bahsediliyor, bunlar doğru değil. Masamızda sadece bir tane EYT formülü var. Kamuoyunda konuşulan modeller doğru değil. Biz zaten 62 yaşında çalışanları emekli ediyoruz" dedi.

AŞAMALI ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Aşamalı çalışma grupları olduğunu belirten Bilgin, "İlgili kurumlarla da çalışmalar sürecek ve ortak noktaya ulaşıldığında Cumhurbaşkanımıza sunulacak. Kabul görürse kamuoyuyla paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER