FİYATLARIN UCUZLAMIŞ HALİ BUYSA!

FİYATLARIN UCUZLAMIŞ HALİ BUYSA!


Özel Haber:Ahin ASLAN

Bolu’daki semt pazarları cep değil, ocak yakıyor! Karamanlı Mahallesi’nde pazartesi günleri kurulan semt pazarına gelen vatandaşlar sebze fiyatlarından dert yanarken pazarcılar, yüksek fiyat nedeniyle satış yapamamaktan şikayetçi.


YURTTAŞLAR UCUZ ÜRÜN BULAMIYOR!
İğneden ipliğe gelen zamlar üreticiden, nakliyeciye, nakliyeden satıcıya zincirin tüm halkasını etkilemeye devam ediyor. Hem soğuk havaların etkisi hem de girdi maliyetlerindeki artış nedeni ile pazar tezgahlarında sebze ve meyvenin fiyatı, yurttaşın evine eli boş dönmesine neden oluyor. Tezgah tezgah ucuz ürün arayan vatandaşlar, 5-10 liralık sebze meyve almak zorunda kalıyor.

BİBER ZİRVEDE
Karamanlı Mahallesi’nde pazartesi günleri kurulan halk pazarında sebzelerden biber zirvede. Kilosu 30 TL’den satılan biberi 25 TL ile domates ve patlıcan takip etti.şterilerin azaldığını, pahalılık nedeniyle gelen malların ellerinde kaldığını söyleyen pazar esnafı, “En uygunu şuan portakal 5 lira. Ama kimse gelip almıyor. 2 hafta önce 4 kasa karnabahar aldık hala satamadık” dedi.

"MAZOT PARASI DAHİ ÇIKMIYOR"
Pazarda en çok satılan ürünlerin domates ve salatalık olduğunu söyleyen bir diğer Pazar esnafı ise, “Domates ve salatalık satılıyor ama onlarda pahalı. Müşteri yarım kilo, bir kilo alıyor. 5 liralık 10 liralık alıveriş yapıyorlar. 2 kasa kabak aldık. Hala satamadık. Kabak’ın kilosu 8 lira, onu bile satamıyoruz. 4 kişi çalışıyoruz bu tezgahta. Elemanların parasını bırak mazot parası dahi çıkmıyor” diyerek ürün satamadığından dert yandı.

Karamanlı Mahallesi’nde başlıca sebze ve meyve fiyatları ise şöyle:

Patlıcan:Kilosu 25 TL

Domates:Kilosu 25 TL

Biber:Kilosu 30 TL

Kabak:Kilosu 8 TL

Salatalık:Kilosu 13 TL

Çilek:Kilosu 25 TL

Portakal:Kilosu 5 TL

Muz:Kilosu 13 TL

Limon:Kilosu 6 TL

Soğan:Kilosu:5 TL

Dut:Kilosu 60 TL

Badem:Kilosu 60 TL

Elma:Kilosu 5 TL

Anamur:Kilosu 25 TL

Havuç:Kilosu 2 TL

(Badem ve dutun kutusu 30 TL)

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER