GERGERLİOĞLU CHP’YE SESLENDİ:BU KONUYA MÜDAHALE EDİN!

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesi ile işten atılan işçisinin işe geri alınması için CHP’ye “Gerçek anlamda bir Kürt açılımı yapacaklarsa buyursunlar bu konuya müdahale etsinler” çağrısında bulundu.

GERGERLİOĞLU CHP’YE SESLENDİ:BU KONUYA MÜDAHALE EDİN!

Özel Haber:Ahin ASLAN

Bolu Belediyesi’nde 2 senedir mevsimlik işçi olarak çalışan M.Y.,sosyal medyadan Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesiyle istifaya zorlandı.


KILIÇDAOĞLU’NUN DİYARBAKIR ZİYARETİNE ATIF
M.Y.’nin işten çıkarılması hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretine atıfta bulunarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesi ile bir Kürt kadınının işten atıldığına dikkat çekti.

“KÜRT AÇILIMI YAPILACAKSA BU KONUYA MÜDAHALE ETSİNLER”
CHP’nin şuan imtihanda olduğunu söyleyen Gergerlioğlu, “Gerçek anlamda bir Kürt açılımı yapacaklarsa buyursunlar bu konuya müdahale etsinler. Yoksa bunu sumen altı edecekler. Bunu net bir şekilde söylüyorum. Kadıncağız sadece bir fotoğraf paylaşmış ve neye uğradığını şaşırmış. Belediye tarafından işten atılmış. İşten atılmakla kalmamış bir de sosyal dışlama yaşamış. Evinden çıkamıyor ve terörist diye bakılıyor. Her türlü ağır ve dışlamayı yaşıyor” diyerek KHK mağdurlarının ve Kürt’lerin de dışlandığını anımsattı.

“KADINA YAPILAN HAKSIZLIĞI KINIYORUZ”
CHP’ye olaya müdahale etme çağrısında bulunan Gergerlioğlu, “Düşününki, Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaşmak başınıza bu kadar iş getirebiliyor ve toplum tarafından da bu kadar dışlanıyorsunuz. Sevgili Demirtaş şuan cezaevinde bu konuda gereken tepkiyi gösteremiyor.Ama biz bu kadına yapılan haksızlığı kınıyoruz ve karşısındayız. Sevgili başkan ve bu kadın kesinlikle yalnız olduğunu düşünmesin. CHP’ye sesleniyorum, bu olaya müdahale edin. Bu kadın işine geri alınsın,bir daha bu tür ayrımcı uygulamalara imza atan CHP’li Bolu Belediye Başkanı böyle bir şeye cesaret edemesin” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA SORULDU
Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretinde, bir vatandaşın Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesi Bolu Belediyesi tarafından istifaya maruz bırakılan işçi hakkındaki düşüncelerinin sorulduğu öğrenildi.


NE OLMUŞTU
Bolu Belediyesi’nde 2 senedir mevsimlik işçi olarak çalışan M.Y.,sosyal medya paylaşımında Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştı. M.Y.’nin paylaşımı, ekran alıntısı yapıp yerel internet gazetelerinden biri olan Bolu’nun Sesi isimli siteye gönderildi. Haberi gören Bolu Belediyesi personelleri durumu ilgili müdüre bildirdikten sonra M.Y., belediye çalışanları tarafından mobinge uğradı.İş arkadaşları tarafından terörist olduğu iddiası ile dışlanan M.Y., kısa süre sonra istifa etmek zorunda bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2022, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER