GEZİCİ: UNUTMAYACAĞIZ ASLA DEMEK İÇİN BURADAYIZ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden neredeyse iki buçuk ay geçti. Fakat hala yüzbinlerce yurttaşımız bölgede hayata tutunmaya, en temel ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele vermeye devam ediyor. Dayanışmanın bir parçası olmak için Hatay’da bulunan Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici “Hatay'ı Hataylılar kuracak diyenlerin sesine ses olmak için buradayız.” diyor.

GEZİCİ: UNUTMAYACAĞIZ ASLA DEMEK İÇİN BURADAYIZ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerinde on binlerce yurttaşımız yaşamını yitirdi, 11 il ve milyonlarca yurttaşımız doğrudan etkilendi. Yaşanan depremlerin üzerinden iki buçuk ay geçmiş olmasına rağmen, yurttaşların yaraları sarılabilmiş, temel ihtiyaçları dahi giderilebilmiş değil.

Her ne kadar siyasi iktidar ‘seyyar’ temel atma törenleri ve irili ufaklı gövde gösterileri düzenleyerek bölgede varlık iddiası yaratmaya çalışsa da, bölge halkı depremlerin ilk anlarından itibaren en temel ihtiyaçlarına dahi cevap veremeyen hükümete tepkili. Depremzedeler büyük bir özveri ile dayanışma gösteren gönüllüler sayesinde hayata tutunduklarını söylüyor.

Ülkenin birçok yerinden dayanışma çalışmalarına katkı sunmak için Hatay’a giden öğretmenler arasında yer alan Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı Gezici gazetemize yaptığı açıklamada “Onca acının yaşandığı bu toprakların en büyük kaygısı seçim hengâmesi, meclis aritmetiği tartışmaları arasında unutulma kaygısı şimdi. Bu topraklara, bu memlekete bir kez daha “terk edildik” acısının yaşatılmamasına söz verdiğimiz için buradayız. Unutmayacağız asla demek için, Hatay’ı yeniden kurmak için direnen Hataylıların sesine ses olmak için buradayız. Hatay’ı, memleketi inatla, umutla yeniden kuracağız diyenlerin sesine ses olmak için buradayız.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2023, 23:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER