GÖLKÖY HAVZASI İMARA AÇILIYOR!

Bolu Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde Gölköy Havzası’na ilişkin önemli bir karar alındı. Alınan karara göre Bolu’nun içme suyunun karşılandığı Gölköy Barajı’nın hemen yanında yapılaşmaya izin verildi.

GÖLKÖY HAVZASI İMARA AÇILIYOR!

Bolu Belediyesi Eylül ayı ikinci birleşimi Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşti. Birleşimde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen gündem maddeleri görüşüldü. Görüşülen konulardan bir Gölköy Havzası’nın imara açılması oldu. Gölköy’de ikamet eden köylülerin eko turizm yapma talebi görüşülerek kabul edildi.

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİ’NDEN TEPKİ!
Karara tepki gösteren İmar Komisyonu Üyesi AKP’li meclis üyesi İsmail Yerlikaya, “Komisyona seçildikten sonra arkadaşlarımızla birlikte bir ilke karar aldık. Turizm alanlarında turizm önü açılsın, üniversite bölgesinde üniversitenin, temiz sanayide organize sanayi bölgesinin genişlemesine müsaade edelim dedik. Abant yolunda turizmle ilgili bir güzergâh Yedigöller, Gölcük gibi yerlerde turizmle ilgili her türlü yatırımcıya yardımcı olalım istedik. Sulama havzasını koruyalım istedik. Burada kümeslerle ilgili karşı duruşumu şahsi olarak sergiliyorum. Yatırımcıların turizm alanlarında turizm, kümes alanlarında kümes yapmasını destekliyoruz. Ekolojik turizmle ilgili metrekare şartını 10 Bin metrekareden 5000 metrekareye çekme kararını bu komisyonda verdik. Bu konuyu da yatırım yapmak isteyen insanlara duyuralım dedik. Biz komisyon olarak ilkesel bir karar aldık Gölköy’de yapılaşmaya müsaade etmeyelim dedik. Bu konunun gelişine ben şuan anlam veremiyorum. Komisyonu çiğnemiş oluyorsunuz” dedi.

ÖZCAN, “YAPILAŞMAYA ASLA İZİN VERİLMEMELİ”
AKP’li meclis üyesinin açıklamalarının ardından söz alan Başkan Tanju Özcan, “Gölköy civarına yapılaşma kararı asla verilmemeli. Gölköy ileride içme suyu havzası olma durumundan çıktığı zamanda da verilmemeli” diye konuşurken karar oy çokluğu ile kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER