HATAY'DA 6.4 VE 5.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİ DEPREM

AFAD'ın aktardığına göre Hatay'da 6.4 ve 5.8 olmak üzere 2 deprem meydana geldi. AFAD, "Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girmeyin" uyarısını yaptı.

HATAY'DA 6.4 VE 5.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİ DEPREM

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerde enkaz kaldırma çalışmaları sürerken bölgeden korkutan bir deprem haberi daha geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, deprem saat 20.04'te Hatay'ın Defne ilçesinde gerçekleşti.

Çevre illerde de hissedilen 6.4 büyüklüğündeki deprem, 16,7 kilometre derinlikte oldu.

5.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM DAHA MEYDANA GELDİ

Hatay'da Defne ilçesindeki depremin ardından merkez üssü Samandağ ilçesi olan 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Defne ilçesinde saat 20.04'te 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından, saat 20.07'de Hatay'ın Samandağ ilçesinde de deprem gerçekleşti.

5,8 büyüklüğündeki deprem, 7 kilometre derinlikte oldu.

AFAD'DAN UYARI

AFAD, "Vatandaşlarımızın, deniz seviyesinde 50 santimetreye kadar yükselme riskine karşı tedbir amacıyla sahil şeridinden uzak durmaları önem arz etmektedir" uyarısını yaptı.

AFAD aynı zamanda ‘Önemli’ notuyla “Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girmeyin. Riskli binaların çevresinde bulunmayın. Doğru bilgi için resmî kaynakları takip edin” uyarısı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER