HSK'DAN BOLU ADLİYESİ'NE 10 ATAMA

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesi ile Bolu Adliyesi’nde görevli 4 hakim ve savcının görev yeri değişirken Bolu’ya da 10 yeni hakim ve savcının ataması yapıldı.

HSK'DAN BOLU ADLİYESİ'NE 10 ATAMA

Hakimler ve Savcılar Kurulu(HSK) tarafından yayınlanan yaz kararnamesi ile Bolu Adliyesi’ne 10 hakim ve savcı atandı.

26 İLİN BAŞSAVCISI DEĞİŞTİ
Görev süresi 7 Haziran'da dolacak olan HSK, TBMM'de yeni HSK üyelerinin seçildiği saatlerde kapsamlı bir yaz kararnamesi yayımladı. Kararname ile 2582'si adli 488'i idari olmak üzere toplam 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti. 26 ilin Başsavcısının da değiştiği kararname ile Bolu’ya 10 hakim ve savcı atandı. Yapılan atamaların ‘atama tebligatları’ ise 14 Haziran Pazartesi günü gönderilecek.

BOLU’DAN AYRILAN 4 İSİM
Bolu’da görev yapan ve HSK Adli Yargı Kararnamesi ile görev yeri değişen isimler şöyle: Bolu Hakimi İsmail Çolak Şanlıurfa Hakimliğine, Bolu İdare Mahkemesi Üyesi Cennet Atasoy ve Metin Özen İzmir İdare Mahkemesi Üyeliğine ve Bolu İdare Mahkemesi Üyesi Hasan Kaya Mersin İdare Mahkemesi Üyeliğine atandı.

ADLİ YARGI MAHKEMESİNE ATANAN 7 İSİM
HSK Adli Yargı Kararnamesine göre Bolu’ya atanan isimler şu şekilde: “Adana Cumhuriyet Savcısı Yılmaz Çağlayan, Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı Kaan Kılıç, Hakkari Hâkimi Fatma Çiçek, Şanlıurfa Hakimi Abdulkadir Müjde, Kars Hakimi Engin Can, Kars Hakimi Özlem Can ve Bingöl Cumhuriyet Savcısı Adil Oğuz.

BOU İDARE MAHKEMESİNE 3 İSİM ATANDI
HSK İdari Kararnamesi’ne göre Bolu İdare Mahkemesi’ne atanan isimlerin ise şöyle: Ankara İdare Mahkemesi Üyesi Özden Boyacıoğlu, İzmir İdare Mahkemesi Üyesi Esra Öztek ve İzmir İdare Mahkemesi Üyesi Hüseyin Akdoğan.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolu
Bolu - 1 yıl Önce

SIRADAKİ HABER