İDDİA: AKP’Lİ EROL ÖZAK YAKINLARINI İŞE YERLEŞTİRDİ!

İDDİA: AKP’Lİ EROL ÖZAK YAKINLARINI İŞE YERLEŞTİRDİ!

Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, AKP’li Özak’ın resmi kurumlara baskı yaparak kurum araçlarının elektrik işlerini kendi işyerine yönlendirdiğini ve siyasi gücünü kullanarak yakınlarını resmi kurumlarda işe yerleştirdiğini açıkladı.

Başkan Fidan, AKP’li Erol Özak’ın tesis üzerinden Ziraat Odasını eleştirmesine tepki göstererek, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Her platformda Ziraat Odasını eleştirmeyi kendine görev edinen muhalif bir grup bunların içinde de bilgisizce konuşan Erol Özak ve ona yakın insanlar önce kendi işlerinde başarılı olsunlar. O şahsın İl Genel Meclisinde görev yaptığı dönemlerde, resmi kurumlara baskı yaparak kurum araçlarının elektrik işlerini kendi işyerine yönlendirmiş böylece kendine menfaat sağlamış ve görevini kötüye kullanmıştır. Ayrıca yine siyasi gücünü kullanarak yakınlarını resmi kurumlarda işe yerleştirmiştir.

Aynı muhalif grubun desteklediği kişiler mısır alımında çiftçilerimizi yarı yolda bırakmış ve çiftçilerimizi fiyat konusunda mağdur ederek zarara uğratmıştır. Biz Ziraat Odası yönetimi ve meclisi olarak kendimize ve çevremize menfaat sağlamıyoruz. Bizim menfaatimiz Ziraat Odası’nın işleyişinin iyi olmasıdır. Tesisimiz 3 yıldır tam kapasite çalışmaktadır atıl durumda değildir. Bunu söyleyenler çiftçilerimizin faydasına olan tesisi ve yapılan çalışmaları yok saymak istemektedirler. Bunu da yapanlar Erol Özak ve grubudur.  Biz Ziraat Odası yönetim ve meclisi olarak aynı ciddiyet ve şevkle hizmet etmeye devam ediyoruz. Görevde olduğumuz sürece yönetim ve meclis olarak menfaat sağlamayacağız ve kimseye  menfaat sağlatmayacağız. Kimse işlerin eskiden olduğu gibi yürüdüğünü ve yürüyeceğini sanmasın. Herkes bunun bu şekilde devam edeceğini aklından çıkarmasın.”

Haber: Özgür Bolu

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2022, 18:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan YÜCE
İhsan YÜCE - 3 ay Önce

Hakkı Fidan ne söylediğini bilmiyor. Agır suçlamalarda bulunuyor.Eski İl Genel Meclisi şuanki Bolu Ziraat Odası Meclis Başkanı bu konuda açıklama yapmalıdır.Çünkü Erol Özak çıkar sağladıysa ona yardımcı olan Tahsin Akduman’dır.!

İlhami sezer
İlhami sezer - 3 ay Önce

Mesçilerli sarı Abdullah'ın uşakları babalarının izlerinden gider

SIRADAKİ HABER